lukas.lukas

Jaký máte názor na zabíjení zvířat v Japonsku ? (Jen kvůli penězům)

Já teda záporn, snad víte proč !!!
Doplňuji:
http://www.ilo­veocean.estran­ky.cz/clanky/stop-zabijeni-kytovcu/masakr-delfinu-v-japonsku---.html

Nejlepší odpověď
chudst

Kde bylo napsano, ze je to kvuli penezum? Docela by me zajimalo, jak by ta pani psala, kdyzby sla treba jednou na jatka u nas. Akorat ze kravy jsou „osklive“ a delfini „hezci“. Tamejsi kulturu neznam, nemuzu to proto odsuzovat. Ale samozrejme ten clanek ve me nezanechal pozitivni dojem, nicmene to by nezanechaly ani ceska jatka – a kravy ci prasata kvuli tomu jist neprestanu. (Je to mozna pro nekoho drsny nazor, ale zkuste se na to podivat nejen srdcem, ale i rozumem.)
Doplňuji:
Je to tradice. Kanibaly take neodsuzuji proto, ze jedi lidske maso, jakkoliv mi to prijde nechutne. To, co pro nas je barbarstvi, je pro ne tradice, nepredpokladam (v clanku to neni ani receno), ze delfiny zabiji jen pro zabavu, ale maji z nich i pak uzitkovost.

V opacnem pripade, zabiji-li je jen pro zabavu bez uzitecnosti (coz nepredpokladam), beru zpet to, co jsem rikal a nahrazuju, ze nejsou o nic lepsi, nez drivejsi ‚hrdinni‘ lovci lvu v Africe.)

Další odpovědi
quentos

svinstvo. tomu říkám „vyspělost“

iceT

Zvířata se zabíjela,zabíjí a zabíjet budou,bohužel,nejen kvůli potravě,ale i trofejím,ko­žešinám,a někteří zvrácenci pro potěšení ze zabíjení.
Dokud lidi budou jíst maso,budou zvířata zabíjena…jenže člověk maso potřebuje.....

FOG

Kazde zabijeni je hrozne a zvlaste pak na obrazcich.
Ale napr. moje nejoblibenejsi maso krome kurete a ryb je veprove,pricemz „prase“ je vlastne nejchytrejsi zvire na svete,prestoze se nam libi vice psi ,kone a delfini.Pokud vsak jde o potravu,tak zase nastupuje v nas lidech „zakon o preziti“ nebo taky „zakon dzungle“,cili proti tomu nemuzeme nic udelat.
Osobne vsak jsem proti vsem valkam,kdy zabijime mezi sebou vlastni rasu.