chachar1922

Jaký máte názor na tyhle lidi? A jak to vůbec chodí s kapry a s vánočními stromy?

Dnes jsem viděla fotoalbum, ve kterém na pražském Andělu bylo vyfoceno několik lidí oblečeno v pláštích a rukavicích, na plášti měli například přišpendlený papírek „Neslyšeli jste můj křik“ a v rukou drželi, vnitřnosti a kousky z kaprů. (Nevím zda je to aktuální, či zda to bylo ve zprávách)
Příjde mi to padlé na hlavu. To spíše mě zamrzí zabíjení delfínů, žraloků, krokodýlů, lvů a podobně.

Kapr na Vánoce prostě patří (ikdyž sama ho nejím). Naše rodina jsou rybáři, takže si je nachytají sami, ale prostě někteří si je kupují. Ale podle mého, tak jako vánoční stromky jsou pěstované přímo pro vánoce, tak i kapři jsou pěstováni zvlášť ne ? Nevěřím tomu, že se vysekává tolik „lesů“ jen kvůli Vánocům a že se vyloví tolik kaprů z rybníků… Sice se mi taky nelíbí kácet stromy kvůli Vánocům, proto máme umělý stromek, ale jde mi o to, jak to teda chodí.

Nejlepší odpověď
annas

Kapr se stal tradičním štědrovečerním jídlem teprve v druhé polovině 19. století.. Vánoční stromek se k nám rozšířil z Německa také v 19. st.
Dá se tedy říct, že jde již o dlouhou tradici i postní jídlo.

Jak je stále slyšet, stromky vybírají lesníci, takže lesu neubližují, prořezávají husté stromiky, takže pomáhají les čistit. Nebo se stromky pěstují na plantážích a jsou určené přímo pro vánoční výzdobu.

Bohužel, objeví se někteří jedinci, kteří tajně řežou stromky, ti lesu ubližují. Je správné, že když jsou chyceni při činu, že jsou potrestáni..

Myslím si, že přírodní strom jednak byt provoní a jednak jde o spojení s přírodou, na které lidé často zapomínají, Možná jsou romantičtí. Záleží na každém, zda si zvolí přírodní nebo umělý …

Kapr – jde o živého tvora, ale když vegetarián utrhne rostlinu, je to také živý organismus, také ji vlastně „zabije“. Jenže neteče krev …

V čem mají jistým způsobem pravdu, že kapři jsou od výlovu v malém prostoru, prodávají se z kádí a pak plavou doma ve vaně, teprve pak se zabíjí. Pokud je to možné, koupit rybu přímo po výlovu.

Kdo chce být vegetariánem, ať je. Rozhodnutí, jakou volí cestu, je jeho volba. I živočišné bílkoviny jsou pro tělo potřeba, nejen že zassytí, ale jsou nutné pro vstřebání některých vitamínů.

Beru, že je dobré maso doplňovat zeleninou. Všeho s mírou.

Způsob kampaně se mně nelíbí, kdo chce, se zamyslí, kdo nechce, je znechucený.

Další odpovědi
Klaproth

Jsou to hlupáci a pozéři. Vánoční stromy se pěstují na plantážích, nebo v ochranném pásmu vysokého napětí. Tam by se časem musely uříznout i kdyby nebyly vánoce. Kapr je introdukovaný rybí druh, který k nám byl dovezen za účelem jeho chovu pro maso.

BANAN93

Jo tak ty stromky na vánoce jsou pěstovány na komerční prodej (vánoce) a díky tomu je zde spousta stromků, které třeba rok až dva (nebo jak dlouho vánoční stromek roste) vyrábějí kyslík a čistí ovzduší.

s kaprama je to podobně jako s kuřatama, prasatama atd. a našeho rybníkářství by byla škoda nevyužít, já jsem taky rybář a třeba 3 kapry si za rok domu vezmu i když je jí jen máma a babička. Jako rybář mám asi na ryby jiný pohled než na kus žvance, je pro mě mnohem vzácnější živá :) Ale když už teda jdu rybu praštit a odkrvit tak se jí omluvim :) a pak už s ní zacházim jako s masem a ne s živým tvorem

zjentek

Správně. Líbí se mně ten příměr žralok-kapr, kterej jsi vybrala. Je to tak, je v tom velikej rozdíl. A je hodně podobnej příkladu, jako když vytáhnu vnitřnosti z nějakýho bezvýznamnýho milioardáře (třeba Voren Bufet) a pak třeba z tebe. U toho Bufeta z toho spoustu lidí až zamrazí, ale u tebe si prakticky nikdo ani nevšimne, že jsem tě otevřel.
Tudíž rozdíl třeba mezi varanem a kaprem naháčem je zásadní.

gecco

Lide, ktere zminujes, jsou potrhli – domnivaji se, ze maso selihne v mrazaku ci chladaku…
Anebo jsou pomyleni – titvrdi, ze vsichni zivocichove jsou bylozravci a pokouseji se tygry a krokodyly krmit senem…
___
Vanocni stromky jsou pestovane na plantazich, vanocni kapri chovani v rybnicich a sadkach…
A pokud by je lide nekupovali, nebylo by tomu tak.
___
Osobne ale kapra nejim, dam si lina, candata a nebo pstruha…
😉

Emefej

Jsou to pomatenci, kteří se touží zviditelnit. Lidstvo trápí palčivější problémy, než vánoční stromky.

anonym

Já zase říkám, že i Ježíš byl vrah.Třemi rybami nakrmil zástup lidí.Ale,…někdo ty ryby musel chytit, zabít a vyvrhnout.Kdo to tedy udělal?Ježíš? V tom případě je vrah ryb on.Někdo jiný?Tak v tom případě Ježíš toto schvaloval.