paul1

Jaký máte názor na tento způsob urinoterapie?

O urinoterapii už tady byla řeč. Chtěl bych ale debatu o ní doplnit o vyzkoušenou metodu, která by se neměla nikomu eklovat.
Vyzkoušeli jsme v rodině koupele nohou v zředěné urině a mohu tento způsob vřele doporučit.
Postup: cca 1 dcl nejlépe ranní moči (není podmínkou) zředit v lavoru cca dvěma litry horké vody,
nohy vymočit, s výhodou je dobré udělat si při tom pedikúru. Spolehlivě se tímto, po několika
opakovaných koupelích, odstraní plísně mezi prsty, pod nehty, dále se odstraní různé mozolovité
výrůstky, otlaky na chodidlech a zhrubnutá kůže na patách. Potom opláchnout chodidla čistou vodou.
Po koupeli je dobré namazat si chodidla např. indulonou. Je to jednoduché, a jak se říká – nic to nestojí
a opravdu to výborně pomáhá. Tuto metodu, v podstatě homeopatickou, s malým zředěním, nazýváme u nás
podle místa vzniku šikoterapie (vznikla na východě Slovenska, kde jsme předtím bydleli).

Nejlepší odpověď
annas

Nezavrhuji, ale přioznávám, že zatím jsem nějak neměla potřebu vyzkoušet. I když vím,. že urina se přiodávám do kosmetických krémů a většinou to nikdo neřeší.

Vaše otázka mně připomněla, že podrobné ionformace jsem získala z knížku, kterou mám doma. Sám sobě doktsorem od Jilřího CIngroše, který uvádí klady uniterapie. Vím, že s její propagací měl nějaké problémy.

Potírání nebo popíjení vlastní močí se objevilo už dávno v Indii. To autor zjišťoval při cestách po Indii.

Vzpomínám si jako dítě, že už tehdy bylo zvykem případnou řeznou, bodnou či jinou ránu pomočit, čímž došlo k jakési základní desinfekci.

Vím , že kamarádka trpěla bradavicemi na rukou, nic jí nepomáhalo. Najednou je měla pryč. Po dlouhém váhání se přiznala, že je vyléčila urina.

Takže nezkoušela jsem, volila jsem jiné prostředky. Ale nezavrhuji.

Další odpovědi
Drap

Nevím, zda to vzniklo na východě Slovenska, ale u nás na Moravě se to používalo už mnoho generací nazpět. Naše prababičky to ještě znaly, postupně to zaniklo. Desinfekční a sterilní účinky moči jsou známé snad od nepaměti. Horníci v uhelných dolech používají při lehkých zraněních dodnes.
A názor? Proč bych měl mít nějaký názor na něco co funguje? Pokud ano, tak názor je, že to funguje.

Kepler

Proti zevnímu použití nemám žádné námitky, hlavně že to funguje. Ale počůrat si otevřenou ránu, to bych si tedy rozmýšlel. Zavádět si do krevního oběhu ten bordel, kterého nás ledviny tak pracně zbavily, to rozumné moc není. Kromě toho moč může obsahovat bakteriální infekci o které ani nevíme.

zjentek

To zní dobře. A jak často proceduru na neduhy na nohou opakovat? Každý ráno? A může sese vymočit do lavoru a nohy si vymočit v koncentrovaným roztoku bez vody? A vymočit znamená tak dlouho, až nám skrabatí kůže? Něco, jako když čoek usne ve vaně a pak má scvrklý ruce a nohy? Jak na to jdeš od lesa ty? Díky.

(Lavorek si můžu vzít i do práce.)

paul1

Pro „zjentek“ – nohy do lavoru s koupelí na 20 až 30 min, opakovat cca 1× týdně až do odstranění problémů

paul1

Pro „Drap“: toto mne přimělo, abych napsal uvedený příspěvek:
https://www.top­ky.sk/cl/13/17­88933/Joga-majster-odhalil-na-VIDEU-tajny-recept--Desatrocia-nebol-prechladnuty--rutina-len-pre-odvaznych

A zdravím Moravu – pocházím z Prostějova. Pavel

Drap

Urinoterapie funguje, to je známá skutečnost už mnoho let. Mnoha lidem se však podobná léčba příčí a je pro ně neakceptovatelná. Faktem však také je, že stejně jako každá jiná léčebná metoda nefunguje vždy a u každého na všechny neduhy.

Drap

Na odřeniny i menší rány jsem i několikrát použil, pokud neni jiná možnost. Funguje to skvěle. To že by se dostalo rankou do krve něco nepatřičného, je nesmysl. Při desinfekci jodem, či peroxidem se nám taky nedostává nic do krve.

zjentek

Drape dneska valíš bomby… perla za perlou (;