Avatar uživatele
Pokročilý

Jaký máte názor na tento citát?

Jaký máte názor na tento citát?¨

Ztotožňujete se s tím, jak je tam psáno? Zajímal by mě jen váš názor, jak se díváte na danou věc;-)

"Je to jen síla myšlenky, která ovlivňuje váš psychický stav (emoce, nálady atd.), když ji změníme na pozitivum, bude vše pozitivní."

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Anol Je pravda, že pozitivní myšlení přináší vnitřní klid, ovliv'ňuje zdraví, přináší spokojenost atd. Život vypadá hezčí, třeba v tom, že dává člověku naději na uzdravení.

I když se někdy člověku nedaří, je třeba si najít něco pozitivního, že bude líp, že zítra zase bude svítit sluníčko. Poučit se z nezdaru, nelitovat se. Neptát se, proč to tak je. Nelze změnit.

Sice se to lehce řekne, ale někdy hůř provádí. Ze začátku stačí, když si řekneme, nepovedlo se, zkusím znova. Vyjde te. Radovat se z maličkostí, nevzdávat se Změnit postoj. Přes překážky se dá dojít ke hvězdám.

"Žádný fakt, jemuž čelíme, není tak důležitý jako náš postoj k němu, protože rozhoduje o našem úspěchu a nezdaru. Způsob, jakým o faktu uvažujete, vás může porazit ještě dřív, než s ním něco uděláte. Fakt vás přemůže, protože si myslíte, že to dokáže". (Norman Vincent Peale)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nejde brát doslova.
To,že realita je prostě realita je fakt,se kterým se dost dobře nedá dělat nic.Může se samozřejmě vnímat různě,ale to je tak všechno.
Optimista je prý člověk s nedostatkem informací.
---------------
Medvěd na motorce, tmavé brýle a jede si po lese. Vidí ho liška a říká si - to je ale nějakej drsňák. Uvidíme. Stoupne si mu do cesty a čeká, jestli uhne. 20 metru - medved nic. 10 - medved nic, ani brvou nehne. Liška si říká- nesmim uskočit, jen ať zastaví...5 metru, 3 metry... Práásk. Medvěd odhodí lišku, ta strašně zařve a spadne o pár metrů dál. Medvěd zastaví, vytáhne bílou hůl a volá: "Liško? Chtěla jsi něco?"
--------------
Jak chceš pozitivně vnímat fakt,že Zeman je Zeman? Třeba.
Na druhou stranu - kdyby si měl člověk všechno "pustit k tělu",vzal by provaz a odešel do lesa - na nějaké tiché místo.
Tak nějak.


Avatar uživatele
Zlatý

Názor mám kladný. Ono to i tak skutečně většinou funguje.


Avatar uživatele
Zlatý

S doslovným zněním nesouhlasím, vadí mi ultimativní slovní spojení "bude vše", kdyby bylo nahrazeno volnějším "múže být téměř vše", mohla bych se s myšlenkou ztotožnit.


Avatar uživatele
Stříbrný

Souhlasím. Jednak se podobné objevuje u více autorů a taky ze zkušeností. Síla myšlenky, to je to, co myslím, určuje naši náladu. Respektive tělesný postoj, tedy fyzickáý aktivita je v souladu s mými emocemi a tedy i myšlenkami. Nemohu plakat a zároveň se smát. Nemohu se tvářit jako kakabus a přitom skákat do výšky, když vyhrál můj tým, nebo já. Pokud jsem v souladu, moje tělo, duše, myšlení vyzařuje harmonii, pak je vše OK. Když budu v depresi, mám jiné myšlenky, náladu i chování, než když jsem přesvědčen, že něco zvládnu. Každou událost mohu prožívat pozitivně nebo negativně. Někdy je to těžké. Aby se člověk cítil špatně, stačí, aby si pomyslel na to, co se mu nedaří, že nemá to a to, že nebyl v USA nebo jinde. Ale být šťastný a pozitivně naladěný z toho co mám, to už ne náročnější.


Avatar uživatele
Zlatý

Pozitivně myslet, znamená pozitivně konat a být pozitivně naladěn. :-)) Přidám jen pár citátů :
Pracuj na tom, aby se tvé myšlenky očistily. Nebudeš-li mít špatné myšlenky, nebudeš ani konat špatné skutky.
Konfucius
Všichni jsme jen výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
Buddha
Člověk je zjevně stvořený k tomu, aby myslel. V tom spočívá všechna jeho důstojnost a celá jeho přednost. Veškerou jeho povinností je, aby myslel správně.
Blaise Pascal
:-))


Avatar uživatele
Registrovaný

To nám řiká učitel;).
Myslím že to je pravda, ale mně nejde ze špatné myšlenky udělat pozitivní myšlenku:/.


Avatar uživatele
Bronzový

To je pravda (spíš bude vše lepší a snesitelnější, než pozitivní), ale ne každý je toho schopen. (ne svoji vinou, citlivost každého člověka na situaci je asi nějak geneticky jiná)


Avatar uživatele
Pokročilý

Ano, myslím si, že je na tom velký kus pravdy.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1030
Zlatý annas 949
Zlatý quentos 889
Zlatý mosoj 565
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 512
Zlatý marci1 509
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.