Katusa

Jaký máte názor na stav pravopisu u české populace?

Mně osobně děsně rozčilují pravopisné chyby, pozžívání nespisovné mluvy chápu. Ano,hrubek se občas každý dopustíme, ale když čtu některé reakce, tak to je fakt síla, chyba snad v každém slově…

Odpovědi
tom004

Tady je jich někdy tolik,až mne z nich bolí uši.

Berušinka

No jo no …

Doplňuji:
Ale já večer občas nevnímám, tak to možná taky někdo má, ale když to je pravidelně, tak je to děs.
Snad jsem nikdy žádnou mega chybku neudělala =)

quentos

jo, děs běs. Lidi, zejména mladí, totiž nečtou, to je ta tragédie. Tohle je jen jeden z mnoha důsledků.
Vrcholem všeho byla tuhle ta teenagerka v jedné TV reportáži – to jeden nevěděl, zda se smát, nebo brečet: na dotaz, zda čte, odpověděla naprosto vážně: „Čtu! Čtu Facebook…“

chudst

Nejen stav pravopisu (je katastrofalni, jak tu psali jini), ale zejmena v kombinaci s tím ‚cool‘ novým písmem je smrtící.

Mam na mysli moji naprosto nejoblibenejsi hlasku z lamera, kterou si radeji nedovolim kopirovat a jen udam odkaz:
http://www.la­mer.cz/quote/3719 – ten kluk ji setrel naprosto paradne, u tohohle pokazde slzim smichy :)

A nakonec pridam svoji oblibenou hlasku, kterou mam udajich O mne: Má oblíbená hláška: „Český pravopis je freeware, ale v žádném případě není open source! Používej dle libosti, ale nemodifikuj ho!“

=======

Berusinka: to jste dobra :) Ja se sice snazim ridit dle sve oblibene hlasky, ale kdyz pisu delsi text a pak ho po sobe ctu, obcas se docela divim. (Je to sice treba jedna chybka na trech strankach, ale je tam… :)) Kratsi texty si kontroluji prubezne, takze trebas zde na Odpovedich snad ‚megahrubky‘ taky nedelam, nicmene nad delsimi texty zpravidla nepremyslim nad gramatikou, ale nad obsahem.

arygnoc

hrůza!

mosoj

S pravopisem jsem také na štíru,ale osobně bych to neviděl tak tragicky. Ono jednou je to tvrdý pak zase měkký !! Daleko horší
je že současní mladí lidé se neumí vyjadřovat. Což vede k tomu že nedokáží posat co vlastně chtějí. Tento server je toho zářným příkladem.

Můj způsob psaní je takový , že to nejdříve napíši a tam kde s jistotou nevím, nechávám to co se mi líbí, nebo lépe vybaví v obrazové paměti. A docela to funguje.

led

Tento problém je žiaľ celosvetový. Rýchlosť informácií je tak veľký, že vrátiť sa a skotroľovať svoju prácu sa rovná katastrofe.

Je to asi aj váš prípad, omylom ste zaradila diskusnú otázku nie do diskusnych Aktualít ale do Literatúry.
Doplňuji:
Vidíte, skontrolovala som a urobila chybu:
miesto …a skontrolovať som napísala …a skotroľovať ☹

GM

Podle toho co vidím tady – katastrofa!

A nad gramatikou snad není třeba přemýšlet, tu bychom měli mít všichni zažitou od základní školy.