Gus_Fring

Jaký máte názor na Star Trek a Star Wars?

Měl jsem Star Wars rád, ale teď už jsem starší a přestává mě to bavit. U Star Treku jsem viděl několik dílů z 1. série TOS. Bylo to zajímavé, ale díly byly pro mě hrozně dlouhé.
Zajímalo by mne, jaký na tyto dvě sci-fi máte názor.

Nejlepší odpověď
Kepler

Mám radši Star Trek (+důvod a názor na SW).

Dá se to, i když je to jenom 2. liga. Některé díly jsou zajímavé. Star wars je odpad, vhodný snad jen pro děti.

Další odpovědi
elkon

Nemám rád(a) ani jedno (+ důvod).

Ztráta času. Raději jedu třeba na výlet.

DoTazatel

Mám radši Star Wars (+ důvod a názor na ST).

Staré Star Wars filmy mě neuchvátily, nové se mi nelíbily vůbec. Ale celkem dost se mi líbila ta trilogie z let 1999 – 2005. To je jediná, kterou uznávám – tu jsem viděl hodněkrát. I když první díl měl zdlouhavější scény – hlavně s tím závodem.
Ostatní jsem neviděl (myslím všechny ty animované a jiné seriály – kromě Robot Chicken – ten je dobrý).

Star trek filmy myslím ušly, ale je to dlouho, co jsem je viděl – jako vím, že mě to celkem bavilo, ale moc si to nepamatuju. A nejsem si jistý jestli jsem viděl ten třetí. Možná bych si to měl zopakovat.
Ze seriálů jsem viděl jenom Novou generaci (necelou) s Picardem (profesorem X).
Vím, že má od zítřka vycházet ten nový seriál – pokračování s Picardem. Možná se na to kuknu.

Popravdě mě ale nikdy vesmírné filmy moc nelákaly. Kdybych si měl ale vybrat nějaký (filmový) svět, tak beru Marvel. Ti mají dobré příběhy, postavy atd.

Arne1

Mám radši Star Trek (+důvod a názor na SW).

SW mělo možná zajímavý nápad a ideu, ve filmu se to ale změnilo na pohádku pro dětičky.
ST je mnohem zajímavější, Šest mnohaletých sérií a děj docela různorodý. Bohužel, u nás dost nepravidelně vysílané, na rozumnou reprízu DS9 čekáme už hodně dlouho.
A vůbec – po stránce kosmických dobrodružství – nejlepší je Babylon 5. Škoda, že další etapu příběhu produkční firma stopla.

zjentek

Mám rád(a) oboje (+ důvod).

Kdyby v Treku obsadili Emmu Stone, tak zbožňuju Trek a kdyby zahrála ve Warsech, tak mijuju Wars, že jo, ale kdyby hrála tam i tam, tak ty seroše miluji oba! Důvod je snad jasnej. (;

anonym

Nemám rád(a) ani jedno (+ důvod).

Obojí jsou bohužel příčinou a symbolem ústupu skutečných vědecko-fantastických filmů a jejich nahrazení popkornovými akčňáky ve futuristických kulisách. Z toho důvodu je nemám v nijak velké oblibě, v podstatě stály za devastací sci-fi žánru kterou dokonal marvel. Díky za každou perlu typu Interstellar, Počátek, Na hraně zítřka, Marťan, apod které se k války prosté podstatě prostého rozvíjení vědecké fantazie umí vrátit.

anonym

Nemyslím si že jsou to sci-fi … THE MOON (r. 2006) je třeba sci-fi, Interstellar je nepochybně skutečné scifi, ale hvězdné války i star trek jsou jenom velmi podprůměrné akční paskvily ignorující jakékoliv vědecké poznatky které se prostě jen náhodou odehrávají ve futuristických kulisách.