Avatar uživatele
Gus_Fring

Jaký máte názor na Star Trek a Star Wars?

Měl jsem Star Wars rád, ale teď už jsem starší a přestává mě to bavit. U Star Treku jsem viděl několik dílů z 1. série TOS. Bylo to zajímavé, ale díly byly pro mě hrozně dlouhé.
Zajímalo by mne, jaký na tyto dvě sci-fi máte názor.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel před 1543 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Mám radši Star Trek (+důvod a názor na SW).

Dá se to, i když je to jenom 2. liga. Některé díly jsou zajímavé. Star wars je odpad, vhodný snad jen pro děti.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nemám rád(a) ani jedno (+ důvod).

Ztráta času. Raději jedu třeba na výlet.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DoTazatel

Mám radši Star Wars (+ důvod a názor na ST).

Staré Star Wars filmy mě neuchvátily, nové se mi nelíbily vůbec. Ale celkem dost se mi líbila ta trilogie z let 1999 – 2005. To je jediná, kterou uznávám – tu jsem viděl hodněkrát. I když první díl měl zdlouhavější scény – hlavně s tím závodem.
Ostatní jsem neviděl (myslím všechny ty animované a jiné seriály – kromě Robot Chicken – ten je dobrý).

Star trek filmy myslím ušly, ale je to dlouho, co jsem je viděl – jako vím, že mě to celkem bavilo, ale moc si to nepamatuju. A nejsem si jistý jestli jsem viděl ten třetí. Možná bych si to měl zopakovat.
Ze seriálů jsem viděl jenom Novou generaci (necelou) s Picardem (profesorem X).
Vím, že má od zítřka vycházet ten nový seriál – pokračování s Picardem. Možná se na to kuknu.

Popravdě mě ale nikdy vesmírné filmy moc nelákaly. Kdybych si měl ale vybrat nějaký (filmový) svět, tak beru Marvel. Ti mají dobré příběhy, postavy atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Mám radši Star Trek (+důvod a názor na SW).

SW mělo možná zajímavý nápad a ideu, ve filmu se to ale změnilo na pohádku pro dětičky.
ST je mnohem zajímavější, Šest mnohaletých sérií a děj docela různorodý. Bohužel, u nás dost nepravidelně vysílané, na rozumnou reprízu DS9 čekáme už hodně dlouho.
A vůbec – po stránce kosmických dobrodružství – nejlepší je Babylon 5. Škoda, že další etapu příběhu produkční firma stopla.

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Mám rád(a) oboje (+ důvod).

Kdyby v Treku obsadili Emmu Stone, tak zbožňuju Trek a kdyby zahrála ve Warsech, tak mijuju Wars, že jo, ale kdyby hrála tam i tam, tak ty seroše miluji oba! Důvod je snad jasnej. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemám rád(a) ani jedno (+ důvod).

Obojí jsou bohužel příčinou a symbolem ústupu skutečných vědecko-fantastických filmů a jejich nahrazení popkornovými akčňáky ve futuristických kulisách. Z toho důvodu je nemám v nijak velké oblibě, v podstatě stály za devastací sci-fi žánru kterou dokonal marvel. Díky za každou perlu typu Interstellar, Počátek, Na hraně zítřka, Marťan, apod které se k války prosté podstatě prostého rozvíjení vědecké fantazie umí vrátit.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Nemyslím si že jsou to sci-fi … THE MOON (r. 2006) je třeba sci-fi, Interstellar je nepochybně skutečné scifi, ale hvězdné války i star trek jsou jenom velmi podprůměrné akční paskvily ignorující jakékoliv vědecké poznatky které se prostě jen náhodou odehrávají ve futuristických kulisách.

před 1542 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek