bolak

Jaký máte názor na skandál kolem K. Spaceyho?

Nejlepší odpověď
briketka10

Zbytečně nafouknutá bublina. Jako herce ho mám moc ráda.
Najednou se se všemi udání roztrhl pytel?
Aféra Weinstein. Aféra Spacey. Obtěžování. Vždy to tak bude.
Média si pokaždé na někom rády smlsnou.

Protože to jsou známé osobnosti. U jiných by to zajímavé nebylo.

Ad ivzez

Všimla jste si, že se bolak tázal na herce Kevina Spaceyho,
ne na sexuální obtěžování žen? On obtěžoval „muže“, který
si na to vzpomněl po 30 letech, nyní se přihlásil a všichni ho
odsuzují! Poté se přihlásili další a další.

Další odpovědi
Smackdown

Jak člověk zjistí že může ždímat peníze, vždy se ozve.

iceT

Přijde mi to tak, že se rozvířila jakási kauza okolo nějakýho chlápka, a jinej chlápek to řádně schytá i za ty ostatní. Možná na tom něco je, možná že není, ale obětního beránka je potřeba obětovat.

zjentek

Já to nechápu. tudle sem se na todle ptal- https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-nebo-kdo-vse-muze-stat-za-traumaty-z-nedobrovolneho-sexu#discussion , a aliendrone odpovídá, cituji:
" u chlapa NEJDE mít OPRAVDU nedobrovolný sex, tudíž nemůžeš mít z něho trauma…" …tak proč to chudákovi Spaceymu udělali? Názor? Ti, co to rozmázli (média, filmový studia, rejža toho novýho filmu…), jsou mohosexuálové a pokud ne všichni, tak zbytek je bi!

magorvkleci

Je to odporné.

ivzez

Bylo na čase, aby někdo prolomil mlčení.
Začalo to „světem filmu a umění“, doufám, že to bude pokračovat.

Odmysleme si bulvár, svět filmu/umění i další média.

To, o čem se v poslední době píše, je jenom „špičkou ledovce“,
s něčím podobným se setkala a bohužel stále setkává řada žen
v běžném životě (řekla bych, že je to běžně rozšířeno mnohem
více, než si umíme představit).

Nikdo nemá právo pod „příslibem role ve filmu“, „lepších pracovních
podmínek“ nebo dokonce zaměstnání jako takového požadovat sex.
Bohužel se to stále děje, někteří nadřízení (majitelé firem, obchodů –
i docela malých obchůdků) se domnívají, že jde o jejich právo (NeboCo).

Znám několik žen, které si na toto chování opakovaně stěžují, ale bohužel
nejsou ochootny s tím vyjít na veřejnost. Doufám, že jim současná „Me To“
dodají odvahu → jinak si nedovedu představit, že by to někdy skončilo.

gagaga

po 30 letech?
proc to nenahlasili hned?
ja bych s nimi vymetla
to abych se i ja zacala bat, jestli jsem nekdy taky neharasila..jednou jsem se dokonce i vsadila..prohrala jsem..ale vzala jsem si tenkrat „na to“ takovy ty ruzovy, uklidovy rukavice ..ale moji prohru se nejak nepodarilo „dotahnout do uplneho konce“..pry to bylo tema rukavicema..ale kdovi…trebas mi jen nechtel ublizit

  • iv- ..a ted, kdyz nad tim na stara kolena tak premyslim, tak dneska by to nebyla pro me prohra, ale vyhra :-p asi se zacnu zase sazet

briketka10

gagaga

Přesně, proč čekal tolik roků? A hlavně na co, až bude moci
vytřískat víc peněz ze slavného Kevina? Nevím co se mu dělo
tehdá v hlavě. Asi za vše mohla jeho matka. Ten kluk byl ještě
mladej ne.

No co. U mě lidi neklesají na pozici jen proto, že mají
jinou sexuální orientaci. Pořád jsou to přece lidi. Když
se o někom dozví ostatní, že je gay hned je u nich něco,
jako prašivej, nebo, jako by měl snad rovnou AIDS.

ivzez

Setkala jste se někdy se sexuálním násilím? Nemyslím Vy osobně, ale třeba někdo ve Vašem okolí – např. známá, kamarádka …

Já jsem několika lidem (i dětem) po takovém zážitku pomáhala. Pro ty lidi to bylo velké trauma, nedokázali o něm klidně mluvit. Teprve s dlouhým odstupem…

Existuje řada organizací, které mohou pomoci, ale lidé, kteří podobné trauma zažili, ne vždy najdou odvahu se někomu svěřit…

Podle mne je lepší prolomit mlčení po několika desítkách let než to v sobě dusit do smrti. I s tak dlouhým odstupem jim to může pomoci.

gagaga

nesetkala..nas­testi..i chapu, ze to nekdo vyventiluje po tolika letech..ale nedovedu si predstavit, ze by se mi ulevilo tim, ze bych tim zivila noviny, tv..ze by to bylo pro me to „prave“ ulehceni..jen mi to pripadne ted jen takova vlna, ze si najednou hodne lidi vzpomina zrovna ted..ne soukrome, ale verejne…

Mc Merkurion

… takovejch nás bude víc, co si nevzpomenou a bejt slavní, budem mít nahnáno z kostlivce ve skříni …