Millisek

Jaký máte názor na second handy?

Nejlepší odpověď
df

Na to bych si dával pozor. Lidi se koukají jen na prachy a to je chyba. Oblečení by se nemělo nosit po jiných lidech. Mají v sobě energii původních majitelů a nikdy nevíš, co to bylo za člověka. A kor když ten človék již nežije, tak teprv by se to už nemělo brát na sebe. Děravé oblečení taky není dobré.

Další odpovědi
Filip84

Na faktické věci nemám žádný názor. Na názor se mne např. můžeš ptát, jestli se mi líbí Mona Lisa, nebo chutná pivo. Ne na věci má dáti – dal.

Je to kšeft, jako každý jiný, čím větší nabídka, tím větší konkurence, čím větší konkurence, tím nižší cena, a (u většiny komodit) tím lépe. Teďka mám, třeba, ze sekáče orthesu za Kč 37.50 v ceně cca Kč 2,500.00.

Ale není second hand jako second hand, přirozeně.

Kazatel

Pokud ti to nevadí u partnera, tak nevím, proč by ti to mělo vadit u oblečení 😉

elkon

Pokud mám známou majitelku, tak je to OK. Zásobila mě množstvím parádních kousků za zajímavé kačky. Je rozdíl jestli dám např. za pěknou zimní bundu pár stovek, nebo pár tisíc. A to ještě takovou v běžném obchodě ani neseženu. A co teprve značkové košile, nebo trička.

nyjono

V pohodě.
Občas se tam najdou zajímavé kousky.
Ale chce to čas a trpělivost.

Dvorní šašek

Nenakupuju tam, neutrální.

Malvína

Kopíruji svou dřívější odpověď.

“Když je někde dobrý sekáč, ráda nakouknu. Člověk by nevěřil, jaké super originální kousky se dají sehnat. Člověk v tom pak nepotká dalších x lidí za den. Dobře se takto buduje osobitý styl. V běžných obchodech je vše na jedno brdo, ale dá se to krásně ozvláštnit právě něčím spešl ze sekáče. A že je to z druhé ruky? No a co? Snad se to vypere. Boty bych tam však nekoupila.”

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nakupujete-obleceni-z-druhe-ruky

GM

Secondhandy zásadně nenavštěvuji. Štítím se.

cappuccino

Zalezi na tom, jaky je to sekac a co se tam koupi. Casto se najdou velice kvalitni kousky za dobrou cenu. Ja si obcas koupim nejaky kousek jen kvuli kvalite latky – treba sirokou letni sukni a doma si ji presiji na tuniku nebo neco jineho. Taky jsem usila krasne detske saticky nebo nocni kosilku opravdu za par korun.
Nedelam to ani tak kvuli tomu, ze usetrim, ale bavi me to a hlavne myslim na ekologii. Ne vsechny textilie musi koncit v kontejneru. Navic v sekacich najdu vic bavlnenych a lnenych, popr. muselinovych latek, nez v obchodech.

cappuccino

df: je videt, ze jsi chlap, protoze my zeny mame k obleceni uplne jiny pristup. My si ho i vymenujeme s kamaradkami, popr. venujeme kamaradkam a hlavne mame sve oblibene kousky. Je nam jedno, ze saty nekdo pred nami nosil, vzdyt mame pracku!
Mam kamaradku, ktera je stejny typ jako ja. Te predavam sve odlozene kousky a jsem moc rada, kdyz je na ni vidim. Je to dobra kvalita a nerada bych, aby veci skoncily nekde v pytli.
Myslim, ze secondhandy jsou dobra vec. Vzdyt si nekdy koupime treba i veci na jednu prilezitost a nemusime je pak skladovat ve skrini.

Filip84

Jasné, já jsem zapomněl, že máme mezi sebou „honoraci“, co věří, že když dá na balkon truhlík a naleje do něj ocet, že tím rozpustí mraky!

Ne, jasné, nekupuj to v second handu (i když to má visačky, že, a asi to nikdo na sobě ani nikdy neměl, třeba), protože to je očarované! A když už, tak doma zapal hromničku, pomodli se 15× sanctum rosarium, a při nejbližší příležitosti to vezmi za farářem k exorcisování! 🙂