dudu

Jaký máte názor na řecké argumenty a strategii?

Čelní představitelé Řecka argumentují jednak faktem, že jejich země byla do dluhové pasti uvržena v důsledku vychytralé strategie západoevropských zemí v čele s Německem a jednak tím, že další půjčky slouží jen ke splacení starších dluhů a oživení státní ekonomiky vůbec nepodpoří. Proto vcelku logicky volají po vydatném umazání veřejného dluhu.
Rovně důrazně prosazují, aby minimální mzda znovu činila cca 19 tis., korun a ponechání penze na úrovni asi 26000 korun přibližně u 800.000 seniorů už proto, že z příjmu těchto starounů často žije i část ostatních, většinou nezaměstnaných členů jejich domácností.
V opačném případě hrozí nejen vystoupení Řecka z Měnové i Evropské unie, ale též z NATO, popř. i změna zóny vlivu pod ruská křídla. Takže co s Řeky – nechat se vydírat a mazat dluhy, nebo jim konečně tzv. „zatrhnout tipec“?!

Nejlepší odpověď
gecco

Rozhodně jsem pro „zatnout tipec“…
😉
Rozšíření vlivu Ruska se v tomto případě nebojím, Rusko je ekonomicky taky v pr*eli – takže Řeky živit nebude…
Koneckonců – se státními bankroty má Řecko bohaté zkušenosti…
😉

Další odpovědi
Quimby

Už jsem to tu psal, žijí se na úrovni kterou jejich ekonomika nemůže zvládnout, odmítají ustoupit. Další půjčky ničemu nepomohou. Takže je nechat zbankrotovat.

Když mění ideologii podle potřeb tak to zas tak ideologické nebude asi.

anonym

Hned bych zatrhnul tipec a kašlal na jejich požadavky,chovaj se jak kyby žili v jinej galaxii.
Nejsou prostě zvyklí makat a drbou ze státní pokladny všechno.

Pepa25

Argumenty chápu, ale problém je, že by chtěli „očesat“ věřitele, tedy bankrot, ale zároveň zůstat v eurozóně, což dohromady podle všeho nejde … Takže nyní už opravdu jen vydírají … Politicky je grexit průšvih, ale ekonomicky pragmaticky má Řecko zlomeček HDP celé EU, takže vše k grexitu směřuje.