Jakub

Jaký máte názor na pravomoci městské policie?

Městská policie přebírá pravomoci police České republiky. Měří rychlost, nasazuje botičky, stíhá občany, vytváří oddíly rychlého nasazení a podobně. Neměla by se starat hlavně o pořádek v obci, aby občané dodržovali obecní vyhlášky a neznečišťovali okolí.Neměla by se starat o to, aby občané sbírali psí exkrementy a aby byly k dispozici koše na tyto exkrementy a postihovala ty úředníky, kteří nejsou schopni to zajistit. Atd .Atd. Jaký máte na to názor?

Nejlepší odpověď
rynek878

100% souhlasím s Jakubem,přesně tak by to mělo být.P.S.hvězdička za velmi zajímavou a zároveň ožehavou otázku.

Další odpovědi
vagra

Líp bych to nenapsal,plně s vámi souhlasím.Vyj­menoval jste všechno co by měli dělat.

Miroslavst

Rovněž i já souhlasím s tím co je napsáno.
Na druhou stranu ruku na srdce, co bys jako MP dělal ty? Dohadoval se s někým že nesebere ho.., hádal se s někým, že nemá zameteno u baráku nebo bys raději dával botičky a měřil rychlost a předával ke správnímu řízení-zde není co dohadovat. Je to pro ně jednoušší a také ziskovější.

cukrar

Jakube, máte právo na tento názor, ale není to tak jak píšete.
„Měří rychlost“, **to dělá od začátku a dokonce jí to bylo zpřísněno.
„nasazuje botičky,“*****to dělá od začátku
„stíhá občany“ pokud myslíte „stíhání“ jako jízdu vozidlem, tak souhlas, pokud ale myslíte „stíhá občany“ jako právní akt, tak se mýlíte.
„aby občané sbírali psí exkrementy“**** o to se starají hodné dávno…
„postihovala ty úředníky“ nemá pravomoce (vy byste jim je posílil?)
Nemám nic společného se žádnou policií.
Ještě jednou Jakube, respektuji Váš názor i když nesouhlasím.

Jakub

Pro pana"cukráře". Jen pro informaci.Kdysi dávno tehdejší Národní výbory vytvořily tzv. Inspektory veřejného pořádku.Říkalo se jim "Šedí vlci.To pro jejich šedé uniformy.Neměli jsme je rádi, protože nás neustále honili, že šlapeme trávu, neuklízíme po sobě a jiné a jiné věci. Nikdo si nedovolil po sobě zanechat bordel. Okamžitě byl předvolán na NV a dostal pokutu. Vše ostatní zařizovala tehdejší VB. Současná MP přebírá pravomoci PČR a bordel zůstává v ulicích. Nemyslíte, že je to chyba? Měl jsem dojem, že MP se zřizovala proto, aby byl těsnější styk s občany. Každý okrsek mě mít svého policajta, kterého zná každý občan téměř osobně a s ním se měly řešit občanské záležitosti a ne aby se dublovala činnost dopravní policie a tvořily se oddíly rychlého nasazení a vybavovaly se vozidly typu Hammer a podobně. Když potkáte městského policajta, tak máte dojem, že jde rovnou z Afghánistánu.Tak je vyzbrojen. Já si myslím, že by jim stačil na feťáky jenom pendrek.