Gus_Fring

Jaký máte názor na Marvel a DC? Líbí se vám filmy? A co komiksy?

Mě nikdy nic od Marvelu, vyjma Ant-mana, neuchvátilo. Z DC Universe se mi poměrně líbila Wonder-woman. A samozřejmě z filmů před DCU byli skvělí Supermané a trilogie Temného rytíře.
Jaký máte názor na superhrdinské filmy od DC nebo Marvelu?
Četl jste někdo komiksy? Váš názor?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Od DC jediné, co se mi líbilo byla batmanova trologie z let 2005 až 2012. Ostatní (ty nové) se mi vůbec nelíbí (jako např. Batman vs Superman nebo Muž z oceli aj).

Marvel mám rád.

Další odpovědi
anonym

Tyhle filmy se staví na kombinaci tří prvků: „nadpřirozená dovednost“, „sílící macho efekt“ a „humor, místy přecházející až v trapnou frašku ve stylu Laurel & Hardy“ … dalo by se říci, že pro masy je to skutečně zaručený recept na úspěch.

Za mě jsou tyhle komixové variace Supermana Clarka jen pitomosti, co z dříve tak zjímavého žánru SCI-FI vytlačily opravdové vědeckofantastické filmy, vědu a zajímavé myšlenky. Opravdových Sci-fi se tak bohužel točí méně právě na úkor těchto nenáročných slátanin. Snad to lidi časem omrzí a udělají si mainstream například z žánru historických filmů které budou moci zdevastovat (náznaky jsou třeba v populárních Hrách o trůny) a sci-fi žánr nechají časem na pokoji.