Kajoch

Jaký máte názor na lampy ze solných krystalů z Himalájí a jejich údajně pozitivní účinky?

Podle přiloženého letáku pomáhají např.při dýchacích potížích,posilují imunitu a dokonce prý zpomalují stárnutí:)

Nejlepší odpověď
ivzez

Solné krystaly by měly zůstat v Himaláji.
Na dýchací potíže stačí doma připravená inhalace z kuchyňské soli.

O tom, že by světlo nebo sůl nějak ovlivňovaly imunitu nic nevím.
Snad přeneseně ► lépe se spí a spánek je kvalitnější ve tmě.
Nedostatek spánku nebo je zhoršená kvalita se mohou promítnout
do zdravotního stavu. Ovšem jestli má spánek vliv na imunitu…

Další odpovědi
Kepler

Určitou estetickou úrověň mají solné lampy, do kterých se vkládá čajová svíčka. Většinou jsou osekány ze solného krystalu s rezavým zabarvením, které je způsobeno přítomností železa. Tady jejich účinek končí, ať jsou z Himálájí (pochybuju), od Mrtvého moře, nebo od našich polských bratrů z Věličky.

zjentek

Názor mám stejný, jako na solné mýdlo- nonsense! Jednu krásnou darovanou lampu jsem jako mýdlo použil. Moc jsem zbytečně necákal vodou okolo a vydržela celkem dlouho.

https://www.bi­ovara.cz/kosme­tika-a-zdravi/solne-mydlo-250-g/?gclid=EAIa­IQobChMI0rrhv5mu­2gIVV0AbCh0VnQzdE­AQYAyABEgKNC_D_BwE

klapalfr

Ač mám solné lampy rád, tak bych to určitě bral s rezervou. Já beru solné lampy spíš jako estetický doplněk, než jako nějakou pomůcku ke zlepšení zdraví. Máme doma jak solný svícen na čajovou svíčku, tak i elektrickou solnou lampu z https://www.ma­gieprirody.cz/sol­ne-lampy/ Právě tu teď máme v ložnici. Musím říct, že tam mi vážně vyhovuje. Hlavně z toho důvodu, že to světlo z ní je strašně příjemné.

Kajoch

Dle mého názoru je ta s čajovou svíčkou zajímavá pouze jako jedna z mnoha relaxačních doplňků.To samé platí i např. u lampy lávové:)

Kepler

Samozřejmě, důležitý je jen výsledný dojem a co nejexotičtější a přírodní původ.