Avatar uživatele
Kajoch

Jaký máte názor na lampy ze solných krystalů z Himalájí a jejich údajně pozitivní účinky?

Podle přiloženého letáku pomáhají např.při dýchacích potížích,posilují imunitu a dokonce prý zpomalují stárnutí:)

Zajímavá 0 před 2207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Solné krystaly by měly zůstat v Himaláji.
Na dýchací potíže stačí doma připravená inhalace z kuchyňské soli.

O tom, že by světlo nebo sůl nějak ovlivňovaly imunitu nic nevím.
Snad přeneseně ► lépe se spí a spánek je kvalitnější ve tmě.
Nedostatek spánku nebo je zhoršená kvalita se mohou promítnout
do zdravotního stavu. Ovšem jestli má spánek vliv na imunitu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Určitou estetickou úrověň mají solné lampy, do kterých se vkládá čajová svíčka. Většinou jsou osekány ze solného krystalu s rezavým zabarvením, které je způsobeno přítomností železa. Tady jejich účinek končí, ať jsou z Himálájí (pochybuju), od Mrtvého moře, nebo od našich polských bratrů z Věličky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Názor mám stejný, jako na solné mýdlo- nonsense! Jednu krásnou darovanou lampu jsem jako mýdlo použil. Moc jsem zbytečně necákal vodou okolo a vydržela celkem dlouho.

https://www.bi­ovara.cz/kosme­tika-a-zdravi/solne-mydlo-250-g/?gclid=EAIa­IQobChMI0rrhv5mu­2gIVV0AbCh0VnQzdE­AQYAyABEgKNC_D_BwE

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klapalfr

Ač mám solné lampy rád, tak bych to určitě bral s rezervou. Já beru solné lampy spíš jako estetický doplněk, než jako nějakou pomůcku ke zlepšení zdraví. Máme doma jak solný svícen na čajovou svíčku, tak i elektrickou solnou lampu z https://www.ma­gieprirody.cz/sol­ne-lampy/ Právě tu teď máme v ložnici. Musím říct, že tam mi vážně vyhovuje. Hlavně z toho důvodu, že to světlo z ní je strašně příjemné.

před 1416 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kajoch

Dle mého názoru je ta s čajovou svíčkou zajímavá pouze jako jedna z mnoha relaxačních doplňků.To samé platí i např. u lampy lávové:)

před 2207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Samozřejmě, důležitý je jen výsledný dojem a co nejexotičtější a přírodní původ.

před 2207 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek