Avatar uživatele
Kája 22305

Jaký máte názor na jméno Šarlota?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1612 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jde o křestní jméno, které je převzaté z francouzštiny a je počeštěné.

Dítěti bych je nedala. Raději bych použila variantu Karolína.

Druhá skutečnost je ta, ke kterému příjmení bude toto křestní jméno připojené.

Ale pokud se líbí vám, je to vaše věc. Nezáleží na tom, které jméno si vybere někdo jiný, ale na tom,. které vyhovuje vám.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jméno jako každé jiné. Každé jméno je pěkné, pokud se hezky říká.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Šarlota a Zoe, má nejoblíbenější ženská jména v kalendáři. Možná i proto, že miluji říjen a zvláště pak konkrétní dny, ty s „obsahem“ sedmičky a nejkrásnějším obdobím je pro mne říjen okolo dvacetsedmičky. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jméno jako jméno, quentos má pravdu – je třeba dávat pozor na CELEK. Jména jako Běla Černá nebo Prokop Buben mi nepřijdou jako dobrá volba. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Hezké jméno. Zdá se mi, že je již mnoho Karolín. 🙂

"Ženské křestní jméno, které se k nám dostalo z francouzštiny. Má i svůj počeštěný ekvivalent, a sice Karla. Obě jména mají shodný význam, vykládáme je jako vzácná paní, královna, vládkyně nebo svobodná žena. V posledních letech se u nás dostává do módy. Domácí podoby: Charlie, Šarlotka, Lota, Loty, Lotka, Šarla, Šarlinka.

Velmi inteligentní dívka či žena, která má před sebou velkou budoucnost. Se svým logickým uvažováním a schopností rychle chápat souvislosti se uplatní v jakémkoli oboru, kde si může vybudovat skvělou kariéru. Všechno jí však půjde ještě lépe a rychleji, pokud bude mít za sebou někoho, kdo ji stoprocentně podpoří. Je velmi zvědavá a občas ráda strká nos do cizích záležitostí".

https://www.ho­roskopy.cz/vy­klad-jmena/sarlota

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Pěkné, ale musí se vzít v úvahu i „kompatibilita“ s příjmením. Šarlota Nejezchlebová bych se jmenovat nechtěl.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Dotaz je na ženské jméno nebo roládu?
Kdysi jsem jednu Šarlotu znal, byla tuším ze Žiliny, šarmantní dáma. A roládu občas manželka udělá, mám ji celkem v oblibě (tu roládu) 🙂

Zdroj: https://mnamky-recepty.webno­viny.sk/recipe/ja­blkova-sarlotka/apfel_char­lotte_40efec117a824c3­1c86ebe560d19ac89­_et2004100901/

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Zpravidla mi počeštěná jména nijak nevadí, ale zrovna “Šarlota” se mi nelíbí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jméno doprovází člověka po celý život. Vybrali mu ho rodiče. Jméno pochází z francouzštiny a je počeštěné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> Mám teď celkem nabitý denní režim, takže CO mi uniklo? Předpokládal jsem, že tvá odpověď na BEST jméno bude EMMA! ;) :D :D

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A právě proto, že jsem nechtěl být průhledný, přiznal jsem vyjímečně pravdu. Zouí zní báječně. Být Emily Jean „Zouí“, Zoe Stone, býval bych byl zamilovaný výše než do pasu, třeba po uši.
Hele, Aliene, vybírat holčičce jméno vhodné k jejímu příjmení mně taky nepřijde jako nejšťastnější, když příjmení po 20–30 letech zpravidla vymění..

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vojta24

Zjenteku to je sice dobrá připomínka ale uvědom si že divky jsou na své jméno a případnou nekompatibilitu s příjmením velmi citlivé hlavně v obodbí dospívání kdy je pro ně až extrémně důležité co si o nich okolí myslí … teprve až trochu vyzrají hodí z velké části názory druhých na svou osobu za hlavu a pak tolik nevadí že si změní příjmení třeba na Šarlota Zoula-Mayrwogerovovová … pak už nad tím bude mít zdravý zralý nadhled a spíš z toho udělá pro sebe výhodu než aby se tím nějak stresovala.

před 1611 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek