Tabea

Jaký máte názor na interrupce či umělé potraty?

Jaký máte názor na interrupce, tedy potraty?

Významy slov v odkazu
https://cs.me­dlicker.com/1481-umele-preruseni-tehotenstvi-interrupce

J

Nejlepší odpověď
Dochy

Hmmm to muselo přijít hned po těch domácích porodech, co?

Velice negativní. Dokážu si představit jen velice málo důvodů, které by to mohli ospravedlnit. To že teď se mi mít dítě nehodí jako důvod neberu. A obávám se, že je to důvod nejčastější.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že v dobře odůvodněných případech by interrupce měly být povoleny. Matka by měla mít právo rozhodovat.

ivzez

Interrupce (nejde o potrat) je umělé/úmyslné ukončení (nikoliv přerušení) těhotenství.
Samovolný potrat je pro většinu nastávajících matek neštěstí, těžko se s ním vyrovnávají.

Malvína

Záleží na situaci.
Beru je jen v případě znásilnění a nebo postižení dítěte. Ano, zní to hrozně, ale dovedu chápat strach z této situace. Dál rozvádět to nebudu.

Ale dát dítě pryč kvůli tomu, že partneři byli líní se chránit, je naprosto nezodpovědné a sobecké. Jenže… ono možná lepší, než se dítěte po narození hnusně zbavit. Naštěstí! to jsou výjimky a většina lidí převezme zodpovědnost. Znám hodně párů, kde početí byla “nehoda”, ale jsou za své děti tak šťastní, že dnes by bez nich už nefungovali.

Schluker

Soucasna podoba v CR mi vyhovuje, jedine s cim tak uplne nesouhlasim je nemoznost podilet se na rozhodnuti ze strany otce. Kdyz se zena rozhodne, tak je vymalovano…

Drap

Mám na to přiměřený názor. K čemu můj názor může být dobrý?

iceT

Každá žena by se měla rozhodnout, zda na potrat jít nebo nejít. Měla by zvážit rizika, výhody nejsou téměř žádné. Je rozdíl, jestli chce potrat podstoupit žena ve 30+ nebo mladá holka. Je rozdíl, jestli má podporu v rodině nebo v partnerovi či v otci dítěte, a některé ženy by děti mít nikdy neměly.

Rokio

Je převážně proti interrupci. Ospravedlnit ji dokáže pouze znásilnění, nebo těžké postižení dítěte.

NoFear

Vpodstatě je to vražda a je jedno jak je ten plod velký – zda je ještě v zárodku nebo už trochu odrostlý. Po spojení spermie a vajíčka už je to nový život, nový jedinec.
Něco takového bych chápal jen v případě znásilnění. Určitě ne kvůli tomu, že „se na dítě ještě necítí, nemůžou si ho dovolit,“ nechtějí ho (tak si měli dávat pozor!) nebo si to nedej bože rozmysleli. Potraty by měly být povolené jen u těch vážných důvodů, ne z rozmarů a nešikovnosti těch dvou nebo té matky.
Právo rozhodnout… Ano, „matka“ rozhoduje zda si nechá dítě nebo ne. A co to nenarozené dítě? To se nemá, jak rozohdnout, nic není jeho chyba, už je naživu, už se vyvíjí a jeho „interrupce“ je zkrátka vražda. O tom mají rozhodovat předtím, než dojde k početí. Ne až po něm. Takže kromě toho případu znásilnění fakt nevidím důvod, proč je lidem umožněno chodit na potrat.
..Jako je fakt, že někteří by se asi rozmnožovat neměli. Ale pozdě bycha honit a to malé za nic nemůže. A ne, není v tom až takový rozdíl – zabít několikatýdenní až měsíční dítě nebo 9-ti měsíční dítě, či novorozeně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

Interrupce je totéž, co potrat a označuje se to jako přerušení i jako ukončení. Někdo by si měl najít definice. Může být nechtěný, samovolný potrat nebo uměle přerušené/ukončené těhotenství… Interrupce je označení pro umělý POTRAT a potrat je zkrátka potrat (úmrtí zárodku/plodu dítěte NĚKTERÝM způsobem, čili přerušení/ukončení těhotenství, jak samovolně, tak uměle).

Tabea

NoFear: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byly-za-socialismu-povoleny-potraty odpoveď annas.

Tabea

👍

ivzez

@Schluker > o čem byste chtěl rozhodovat?

Nebo naopak přinutit ženu, která dítě nechce, aby je donosila, porodila a vychovala?
Donutit ženu, která si chce dítě nechat a vychovat je, aby šla na interrupci?

Schluker

U poceti byli dva. Proc by tedy o potratu mela rozhodovat jen jedna?