balca

Jaký máte názor na „graffiti“ ?

Jaký na to máte názor,myslíte si,že je to vandalismus nebo umění ?
Za mě je to umění i vandalismus..
Když nějaký spratek vezme do ruky sprej a zničí historickou památku tak je to vandalismus,když ale umělec,který se tomu věnuje roky zkrášlí starou nevýraznou zeď krásným obrazem,to se snad za vandalismus považovat ani nedá.
Doplňuji:
Namátkově vybraná fotografie http://street­files.org/pho­tos/detail/1701724/

----tohle nepovažuji za vandalismus

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Bedy

Vandalismus

Většinou to považuju za vandalismus, ale čest výjímkám.
Pokud to stříkají na nějaká povolená místa – třeba v některých městech mají na to vyčleněné stěny – tak to beru.
Ale aby mi čmárali po baráku nebo po sloupech, tak to ať jdou ke všem čertům. Mě se to nelíbí, za umění to nepovažuju. To bychom pak mohli považovat kde co za umění.

Další odpovědi
brillant

Vandalismus

Děda Louda

Vandalismus

Hnus a ničení.

Alesh

Vandalismus

Až na pár výjimek je to bohapustý vandalismus – posprejované vlaky, čekárny, dopravní značky, domy atd. za účelem psychické masturbace opravdu za umění považovat nelze.

sevos

Vandalismus

Doplňuji:
Uméní je néco jiného.

Reuef

Umění

Doplňuji:
sam rikate ze to je pro vas vandalismus i umeni ale do ankety tu moznost nedate…za grafiti povazuju jenom to na co se da divat ale ne ty podpisy vetsinou cakany jednou barvou na kazdym rohu – to je hnus

panxnotdead

Umění

Doplňuji:
Ale podle toho jak to vypadá a na jakým místě to je. Jinak se mi to nelíbí.

HakitoCZ

Umění

V ČR je strašně málo lidí, kteří graffiti opravdu umí.. Takže většinou jenom ničí okolí rádoby kvalitními nápisy.
Jinak to považuju za umění, protože to normálně šedé město obarví a dodá mu šmrnc.
Hlasuju pro umění těch, co opravdu umí a dávají to najevo.

huxa

Umění

Doplňuji:
takže, podle vás je to umění, jestliže to dělá někdo vyučený a starší, než 15letý kluk, který zakresluje své city, pocity, emoce???

dle mého to je názor postoje a můj postoj je ten, že jestliže to neni jen čmáranica a něco z toho vyzařuje, je to umění a nikdo neříká, že umění nemůže být zároveň vandalismus :)

Fienir

Umění

V každém období bylo módou něco jiného – Renesance, Gotika, Baroko. Teď je to Graffiti, i když je na ústupu

ModráHouska

Umění

Doplňuji:
Rozhodně je to umění, ale bohužel často na nesprývných místech často! :)

Matthew

Umění

Doplňuji:
Graffiti je strašně široký pojem, takže u mě 50/50 :) jako umění se mi to líbí, jako vandalismus na zdech a vlacích zase naopak ne :)

Doomik

Umění

kore7

Když Vám zrovna začmárají celou fasádu na baráku, tak je zrovna v lásce nemáte. Naštěstí jsme u piva dostali kontakt na firmu http://www.bi­otec.cz/, která nás počmáraného baráku naštěstí zbavila. Vše krásně a důkladně odstranili…

manon

Já s Tebou souhlasím, může to být oboje – když se sprejuje na betonových zdích u vlakových nádražích, po dohodě s městem, to beru. Jinak ne. Tím, žes nedal jinou možnost, nemám co vybrat.

Alesh

+1

Sůwa

taky +1