Avatar uživatele
balca

Jaký máte názor na „graffiti“ ?

Jaký na to máte názor,myslíte si,že je to vandalismus nebo umění ?
Za mě je to umění i vandalismus..
Když nějaký spratek vezme do ruky sprej a zničí historickou památku tak je to vandalismus,když ale umělec,který se tomu věnuje roky zkrášlí starou nevýraznou zeď krásným obrazem,to se snad za vandalismus považovat ani nedá.
Doplňuji:
Namátkově vybraná fotografie http://street­files.org/pho­tos/detail/1701724/

----tohle nepovažuji za vandalismus

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě

Upravil/a: balca

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, HakitoCZ před 4113 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Vandalismus

Většinou to považuju za vandalismus, ale čest výjímkám.
Pokud to stříkají na nějaká povolená místa – třeba v některých městech mají na to vyčleněné stěny – tak to beru.
Ale aby mi čmárali po baráku nebo po sloupech, tak to ať jdou ke všem čertům. Mě se to nelíbí, za umění to nepovažuju. To bychom pak mohli považovat kde co za umění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

Vandalismus

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Vandalismus

Hnus a ničení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Vandalismus

Až na pár výjimek je to bohapustý vandalismus – posprejované vlaky, čekárny, dopravní značky, domy atd. za účelem psychické masturbace opravdu za umění považovat nelze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

Vandalismus

Doplňuji:
Uméní je néco jiného.

Upravil/a: sevos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

Umění

Doplňuji:
sam rikate ze to je pro vas vandalismus i umeni ale do ankety tu moznost nedate…za grafiti povazuju jenom to na co se da divat ale ne ty podpisy vetsinou cakany jednou barvou na kazdym rohu – to je hnus

Upravil/a: Reuef

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panxnotdead

Umění

Doplňuji:
Ale podle toho jak to vypadá a na jakým místě to je. Jinak se mi to nelíbí.

Upravil/a: panxnotdead

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HakitoCZ

Umění

V ČR je strašně málo lidí, kteří graffiti opravdu umí.. Takže většinou jenom ničí okolí rádoby kvalitními nápisy.
Jinak to považuju za umění, protože to normálně šedé město obarví a dodá mu šmrnc.
Hlasuju pro umění těch, co opravdu umí a dávají to najevo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Umění

Doplňuji:
takže, podle vás je to umění, jestliže to dělá někdo vyučený a starší, než 15letý kluk, který zakresluje své city, pocity, emoce???

dle mého to je názor postoje a můj postoj je ten, že jestliže to neni jen čmáranica a něco z toho vyzařuje, je to umění a nikdo neříká, že umění nemůže být zároveň vandalismus :)

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fienir

Umění

V každém období bylo módou něco jiného – Renesance, Gotika, Baroko. Teď je to Graffiti, i když je na ústupu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ModráHouska

Umění

Doplňuji:
Rozhodně je to umění, ale bohužel často na nesprývných místech často! :)

Upravil/a: ModráHouska

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Matthew

Umění

Doplňuji:
Graffiti je strašně široký pojem, takže u mě 50/50 :) jako umění se mi to líbí, jako vandalismus na zdech a vlacích zase naopak ne :)

Upravil/a: Matthew

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Doomik

Umění

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kore7

Když Vám zrovna začmárají celou fasádu na baráku, tak je zrovna v lásce nemáte. Naštěstí jsme u piva dostali kontakt na firmu http://www.bi­otec.cz/, která nás počmáraného baráku naštěstí zbavila. Vše krásně a důkladně odstranili…

před 2339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Já s Tebou souhlasím, může to být oboje – když se sprejuje na betonových zdích u vlakových nádražích, po dohodě s městem, to beru. Jinak ne. Tím, žes nedal jinou možnost, nemám co vybrat.

před 4113 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

+1

před 4113 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

taky +1

před 4113 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek