hanny 2

Jaký máte názor na geneticky modifikované potraviny?Měli byste o ně zájem?

Nejlepší odpověď
HOMER

Někdy přemýšlím jestli nás už něčím takovým tajně nekrmí jako nějaká testovací morčata.Stačí se podívat na neobvyklou velikost některých druhů ovoce a zeleniny.Moc tomu nevěřím..

Další odpovědi
lukas.zmizik

no zase musime vymyslet nesmysly, abychom se poradne najedli…

byl sem tyden v rumunsku a jedl original domaci stravu – mleko, maslo, syr, chleba, sipkova marmelada, brambory, rajcata – bez chemie …to se neda srovnat a nahradit nicim. teprv tam jsem si uvedomil, ze ani to rajce, ktere si v obchode koupim, nechutna tak, jak ma…

…a protoze jsme zlikvidovali dobytek, hnojime chemicky, coz je sice fajn, ale puda neni tak provzdusnena, jak ma byt, chemicky take osetrujeme zeleninu proti skudcum…

a protoze my nejsme narod zemedelcu, vsechno pestujeme a chovame ve velkem a za bidnych podminek, nebudem nikdy jist tak dobre, jako napr. ti nasi rumuni z vesnice

Hlada

Myslím, že obavy tohoto druhu se zveličují. Já baštím bez obav všechno. Jaké byly třeba nedávno výborné „nakažené“ okurky!

dědapetr

Proč ne,vždyť už tady jsou a pěstují se.

Pěstování geneticky modifikovaných plodin v ČR – koexistence různých forem zemědělství

http://www.bez­pecnostpotravin­.cz/pestovani-geneticky-modifikovanych-plodin-v-cr-koexistence-ruznych-forem-zemedelstvi.aspx

baghira

Nic proti ním nemám. Měj bych o ně zájem jako o každé jiné. GM není nic, z čeho bych měl mít strach.

arygnoc

asi se jim nelze vyhnout. bohužel.

Drap

Je zbytečné o tom přemýšlet, jsem přesvědčen, že je stejně už dávno konzumujeme.To že genetické plodiny odstraní hlad ve světě, je nesmysl, jde přece jen o to, jak vydělat ještě více peněz.

Alesh

Rozhodně bych to jako kolega nesrovnával se situací, kdy vznikla panika kolem problému, který opravdu existoval, i když příčina byla jiná.
Osobně nejsem zastánce jakýchkoli zásahů člověka do přírody, že samozřejmě je na zemi lidí jak sra*ek a nemají co žrát je jistě pádný argument výrobců potravin a samozřejmě je to byznys, takže udělat levněji, více atd. je žádoucí.
Tohle se chce už řadu let, koneckonců komunisti se taky vyznamenali … DDT, pesticidy, herbicidy apod. a nakonec z toho byly rostoucí případy rakovin u lidí, zničené, znečištěné přírody a najednou někdo objevil BIO. Tak mám jen obavy, abychom za pár let znovu nemuseli objevovat BIO.

venkovan

Ne.
Nejde ani o problém modifikovaných rostlin na talíři, ale v krajině. Moc se o tom nemluví, ale již se do krajiny dostaly rostliny které jsou odolné vůdči pesticidům a krajinu začínají zaplavovat (něco v příbuzenstvu řepky a hořčice).
Ve své podstatě je potřeba si ještě říci jak modifikované rostliny. Některé ty genetické úpravy neovlivní systém vztahů v přírodě (třeba jen narostou rychlej či větší), jiné zas mohou ovlivnit odolnost proti škůdcům, respektivě některých chemickým ochranným prostředkům apod.
Cesta je v kontrolované porodnosti na celém světě a přiměřené spotřebě potravin. Ale ani jedno se nestane. Chudí se množí jako myši, bohatí zas přejídají jako člověk (bohatí ve smyslu ti co si mohou každý den jídlo 2 x denně + něco navíc)