Jaky mate nazor na finance , pokud zijete ve svazku. ? Mate spolecne , nebo oddelene. ? -iv-

Nejlepší odpověď
dědapetr

Společné už od začátku manželství,ani si nedovedu představit ho mít oddělené.Přišlo by mě to jako nedůvěra k partnerovi.

Další odpovědi
tom004

Jeden účet máme společný,do kterého každý přispívá měsíčně určitou,vypočí­tanou,částku.Ji­nak máme s manželkou každý své finance.Neznal jsem,a neznám manželčin příjem,ani ona múj.A k naprosté spokojenosti,o­bou,nám to tak funguje 41 let.

venkovan

Co to jsou rodinné finance ? To je to co manželé dostávají od manželek na svačinu (pokud jim neí koupena) či ten paklík peněz v peněžence které manžel nesmí utratit, protože je tam má pouze pro dekoraci aby si okolí myslelo, že jeho manželka mu dává velký prostor svobody.

mosoj

Od jisté doby cca tak 25 let to máme jako Deli a funguje to výborně. Každý máme svoje peníze. Dokonce jeden o druhém ani nevíme kolik kdo má na účtu. Nedovedu si představit, že by mně žena přikazovala co mám udělat s penězi nebo zase já jí. Přesto se o placení povinných položek dokážeme podělit a je to bez problémů. Trochu odlišné to ale musí být tam kde jeden z partnerů nemá žádný příjem.
Jenže nás nikdy v životě nenapadlo že by jeden z nás nepracoval !!!

Deli

Sice máme každý svůj účet (a manžel kartu ke svému nedá z ruky! Asi ví proč…:-)), ale v globálu je jasné, co kdo hradí tak, aby rodina fungovala z příjmů obou. Takže i když jsou oddělené, jsou vlastně společné…

anonym

Po svatbě jsme si vzájemně ke svým účtům podepsali dispoziční práva a tehdy také ještě byly šekové knížky na větší nákupy.

anonym

Vždy jsme měli finance společné.Funguje starý dobrý obálkový systém,jen teď přibyla jedna s nadpisem vnoučata.

Kanovka

podle mě je dneska stále více lidí, kteří mají finance rozdělené a myslím si, že je to z důvodu toho, že už se lidé neberou ve dvaceti letech, když nic nemají, ale tak po tej třicítce, kdy už si přece jen něco nastřádali a kadžej si nastřádal trochu jinak, to je potom těžké peníze spojovat

Džanička

Já mám účet svůj, nikdy by mě nenapadlo abych ho spojila s partnerem.. Ale už se mi stalo, že mě partner požádal, abych oba naše účty spojila, a měl smůlu, protože by mi na něm za měsíc nic nezbylo.. Jak říká mosoj, je to o tom když jeden pracuje a druhý ne, u nás to bylo tak, že já pracuji a ráda, a on nepracoval, nepracuje protože se mu nechce a pracovat na 30 tisíc měsíčně mu bylo málo.. Naštěstí už toto nemusím několik let řešit, protože jsem s dětma sama.

fablen

V manželství 20 let, finance společné – jeden hlavní účet kam chodí obě výplaty. O finance se starám spíše já: nákupy, benzín, nájem, el., spoření a další.

Manželovi vyhovuje když se o vše postarám, ale dostane peníze pravidelně + další peníze na drobné nákupy. Větší investice řešíme společně. Peníze mu vysloveně „nutím“, pořád říká, že má peněz dost 🙂.