Avatar uživatele
STUDENTKAEVA

Jaký máte názor na eutanázii?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Dane před 3606 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jsem zásadně pro.Když je někdo opravdu nemocný a sám se o sebe už nedokáže postarat (respektive musejí do něho stále píchat injekce na utišení bolesti), tak s tím souhlasím.
Nechápu jedno.Když se smrtelně zraní zvíře, tak se řekne, DEJ MU RÁNU Z MILOSTI AŤ SE NETRÁPÍ.A člověka trápit necháme? 5,10,20 let?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

V prípade mrtveho-nemrtveho, tj nevyliečiteľne chorého, ktorého životné i mentálne funkcie sú minimalizované, bez šance na nápravu a závislé len na pomoci iných, nech to je akokoľvek bolestivé pre pozostalých, ano… ale, kto rozhodne, či ide o tento prípad?
Jestvuje aj dobrovoľná „eutanázia“, v prípade, že pacient sa rozhodne pre konečné riešenie a nechá si vysadiť lieky (na čo má právo) a zomrie „prirodzenou smrťou“ bez prispenia iných. Poznám konkrétny prípad.
Na druhej strane zákon, ani súčasná ľudská morálka (aj kresťanská náuka hovorí: „nezabiješ“) eutanáziu nepripúšťajú.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

Podle mě je právo na život,tedy i jeho ukončení , jedno z nejzákladnějších práv člověka. Takže sem pro eutanázii jako myšlenku. Ale bohužel nevím jak by se to povedlo převést do praxe.
Samozřejmě nikdo by nesměl nutit žádného doktora, aby to provedl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fyzik

Myslím, že i názor široké veřejnosti se poslední dobou ustálil na principielním souhlasu. Přesto bych se zavedení bál, protože ač je to dobrá myšlenka, provedení je problematické – vždycky bude riziko zneužití k vraždě apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Jsem proti. Samozřejmě z etických důvodů, nikdo nemá právo někoho zabíjet, asistovat mu u sebevraždy, navádět ho k sebevraždě. Jediné, s čím souhlasím, je definování „odpojení od přístrojů“, neboli „práva zemřít“. Chápu, že lékařská věda pokročila může udržovat „při životě“ lidi v kómatu po desetiletí – a proto je zapotřebí najít hranici. Byl bych ale spíš pořád opatrný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dane

Souhlasím s tvrzením, že zavedení do praxe by mohlo být problematické. (Kdo by měl rozhodovat o ukončení něčího života. Rodina? Lékaři? ..) Navíc dnes je už tolik prostředků a metod, kterými je možno léčit nebo alespoň ulevit od bolesti, že myšlenka eutanázie mi připadá středověká.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cynique

Jsem jednoznačně pro eutanázii. Právní modely na to v cizině jsou.

Můj otec chtěl abych ho převezl na kliniku Dignitas v Zurichu. Bohužel jsem mu nevyhověl. A tak jsme ho ošetřovali a ošetřovali, až umřel.
Dnes lituji, že jsem mu nevyhověl. Byl to tehdy pro mne etický problém (ne finanční). Dnes bych uvažoval jinak.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dig­nitas

před 3606 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek