osamělývlk

Jaký máte názor na cirkus? Vidíte v tom týrání zvířat?

A proč si to myslíte?
Doplňuji:
Já osobně to nepovažuji za týrání, pokud se se zvířaty zachází dobře. A mimochodem dnes už se většina zvířat v cirkusech narodila v zajetí a pro ty je to podle mne spíš vítané zpestření nudy. Z toho důvodu, že mi není úplně jedno, jak se zvířaty zachází v cirkuse, mám ráda třeba cirkus Berousek (Originál). Je to vůbec kvalitní cirkus a dostali i ceny za to, že ohleduplně a přirozeným způsobem cvičí zvířata.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, je to týrání.

Doplňuji:
Pokud člověk cvičí psa nelze říct, že by ho týral – pokud nepoužívá drastické metody. Pes je ovšem domestikované zvíře. Zvířata v cirkusech pocházejí především z divočiny a je jedno, že tohle mládě slona nebo lva nikdy nepoznalo svobodu – mají divokost prostě v sobě. V cirkusech je nutí dělat nepřirozené věci. Jako, že by medvěd jezdil v lese na motocyklu nebo se tygr vrhal proti větru. Když cvičíme psa, tak bychom ho měli učit hrou a sledovat chvíli kdy je unavený nebo ho cvičení již nebaví. V cirkusech se používají dost kruté metody a jsou tam zvířata často stresovaná. Však se také stalo a ne jednou, že se zvíře při představení náhle „zbláznilo“ a napadlo lidi. Stejně tak nemám ráda vodní světy. Kosatky v přírodě nikdy nezabily člověka, ale tady se stalo již několik případů.

Další odpovědi
annas

Jiná odpověď.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-divate-na-vystupovani-zvirat-v-cirkusech-v-nekterych-zemich-nesmeji-vubec-zvirata-do-maneze

Vložila jsem anketní otázku:

Jak se díváte na vystupování zvířat v cirkusech? V některých zemích nesmějí vůbec zvířata do manéže.

Můžete si projít odpovědi uživatelů, kteří jsou stále aktivní.

Osobně ppvažuji ciirkus i za trápení zvířat.

mojitek

Ano, je to týrání.

Samozřejmě,že je to týrání.Nejenom že divoká zvířata jsou celý den trápena v malých klecích bez možnosti jakéhokoliv výběhu,jsou navíc nucena dělat úkony které jsou jim cizí.Panáčkující lvi,medvědi v šatičkách-no hnus. Lidé je degradují na cosi jenom pro nějaké perverzní pobavení .Degradují jejich přirozenou zvířecí krásu .Cirkusy na mě odjakživa působily dost morbidně a divím se,že v civilizovaných zemích je toto stále povoleno !

brillant

Ano, je to týrání.

Damiana

Ano, je to týrání.

Kolegové, odsuzující tento druh „zábavy“, to popsali naprosto dokonale. Nenávidím cirkusy, varieté, kde vystupují zvířata, zoologické zahrady také nemusím… Jsem pro to, nechat zvířata žít svým vlastním životem – nejen, že se od nich toho máme co učit, ale určitě nám bude daleko přínosnější pohled na šťastné tvory někde v lese, než na chlupaté příšerky v převleku za Karkulku jezdící na kolečkových bruslích…:-(
Nechápu, že to někomu přijde vtipné.

Segi

Ano, je to týrání.

Doplňuji:
Ale cirkus je tiez miesto kde sa majú ľudia baviť. Ale prečo sa baviť na zvieratách ktoré musia vykonávať pre ne neprirodzené pohyby. Cirkusové vystúpenie si rád pozriem ak ten cirkus nemá zvieratá. Ale takých je málo. Večšina vsadí na zvieratká na ktoré prilákajú deti.
„Pozri synček. Macko na motorke. Uži si to. Macka len tak v prírode v čechách neuvidíš a na motorke už vobec.“

škubánek

Nevím, nepřemýšlel/a jsem o tom.

mojitek

Osamělý vlku,a jak by se ti líbilo,kdybys celý život byla zavřená ve svém pokojíčku,bez možnosti vyjít ven a každý den by tě chtě nechtě drezůrovali.Musela bys očuchávat zadky,lízat si přirození ,jíst syrové maso a chlamtat krev z krku třeba zkomírající ovce kterou by sis zakousla?! Tohle je pro zvířata (masožravce)při­rozené -ne ovšem pro lidi.Tak proč by ta zvířata měl někdo nutit dělat to co není pro ně absolutně přirozené??? A nevěř tomu,že ta zvířata to dělají ráda .A už vůbec ne aby se nenudila.To je nehorázná blbost! Tvoji logiku nechápu

anonym

Do ZOO také nechodím. Žádná péče i sebelepří nikdy nenahradí život na svobodě. Je pravda, že v ZOO přežívají i kriticky a často ve volné přírodě již vyhubená zvířata, ale za tohle může člověk. V ZOO uvidím lva, slona nebo medvěda, ale nepoznám nic z jejich pravého života.