Tomáš Veselý

Jaký máte názor na bydlení a život v Praze?

Zdravím, zajímal by mě váš názor na bydlení a život v Praze. Chtěli byste v Praze bydlet? Pokud ne, tak proč? Jaké plusy u mínusy má pro vás Praha? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
anonym

Drahé nájmy i celkově bydlení,nízká šance splácet hypotéku,velká koncentrace pracujicích cizinců a turistů a bezdomovců,drahé parkování málokdy jde v centru prahy zaparkovat,platy ± ujdou říká se že v praze co vyděláš to ihned utratíš takže obyvatel prahy musí mít aspoň 2 práce a 2 platové příjmy nad 25.000czk nebo nad 1000€!

Další odpovědi
sesednizkola

Těžko zde získáš nějaké informace co ti k něčemu budou, protože každý bude chválit to svoje. Já bych Prahu nevyměnil za žádnou vesnici.

Jasně, fabrický lidi s šesti pětkama na hodinu budou brečet, že je Praha drahá, že musí bydlet na ubytovně, ale tito lidé se budou mít špatně všude. Normální člověk, který dokáže vydělat peníze a neřeší ceny, ale řeší proč si nemůže dovolit co se mu líbí se uživí v Praze podstatně lépe. Je tu větší možnost ve všem. Podnikatelé snáze shánějí klienty, neustále nové lidi člověk potkává. Na vesnici o nějakém podnikateli nebo řemeslníkovi někdo v hospodě řekne, že je to podvodník, lempl a už mu udělá pěkné problémy.

Co se týče přírody, ta je v Praze nádherná a všudypřítomná. Lidé co Prahu neznají říkají, že tu není příroda. Je to samozřejmě žvejk zakládající se na nepravdě, stačí se kouknout na mapu.

Ceny nemovitostí určuje poptávka, takže jsou asi v pořádku. Co se týče pronájmů, je to to samé. Z internetových diskuzí mám pocit, že prototyp českého člověka je dělník s 12 000 Kč měsíčně živící 3 děti. No takový člověk si dovolit byt nemůže, ale naštěstí takových lidí je menšina. Když chlap nemá v hlavě úplně vymetýno, dokáže poměrně snadno vydělat okolo 40–50 tisíc měsíčně. Práce totiž není jen házení lopatou nebo sezení za pokladnou.

Praha je skvělá na MHD a taxíky. Na taxi nemusíš čekat půl hodiny a MHD jezdí i v noci skoro všude.

Další výhoda je bezpečnost. Přespolní tvrdí, že na Václaváku je v noci nebezpečno. Je to snad ještě větší nesmysl, než že v Praze není příroda. Po centru Prahy i jejím okolí se můžete procházet klidně ve 2–3 ráno a z 99,9999% se Vám nic nestane, maximálně se nějaký šupák zeptá na cigáro. Kamery a policajti jsou na každém rohu.

Super jsou obchody. Tesco na Zličíně otevřené 24 hodin denně nemá chybu. Ceny jsou oproti některým vesnickým krámům i poloviční.

plusy

  • Levné potraviny
  • Krásná příroda odevšaď v docházkové vzdálenosti, památky a celková krása Prahy
  • Větší koncentrace lidí, člověk se nikde neproflákne a má pořád šanci začít znovu
  • Bezpečnost
  • čistá, levná a všudypřítomná MHD
  • kulturní vyžítí, každý den se někde něco děje a je co dělat
  • možnost vzdělávání, na každém rohu školy, školky, jazykové školy, vysoké školy

mínusy

  • drahé bydlení
  • v některých částech Prahy špatné parkování

ivzez

V Praze žiju s výjimkou 9 let celý život.

Výhody:
Kultura, vzdělávání, zdravotnictví, zásobování

Nevýhody:
V cetru někdy není téměř slyšet češtinu.

Kepler

Ani zadarmo, mám rád klid a pěknou přírodu v pěším dosahu. Plusy nevidím žádné.

Sonka Pop

Ahoj, na začátku měsíce jsme se přistěhovali do Prahy a pro malýho hledám školku Preferuji soukromou… Docela se mi zalíbila školka na Praze 4 http://www.pru­honickalabut.cz/. Najdu tu někoho, kdo tuto školku navštěvuje? Jak jste s ní spokojené?

SuzanKa

Ahoj, my do Pruhonické labutě chodíme a je to naprsto skvělá soukromá školka. Učí tam i angličtinu, ale u té je na tobě, zda toho využiješ či nikoli. Mají možnou i částečnou docházku. Jinak, zavolej paní ředitelce a domluv se s ní. Pokud mají místo, tak vás vezmou.