Avatar uživatele
Kelt

Jaký máte názor na arabský způsob prodeje?

Možná jsem to špatně nazval, ale mám na mysli skutečnost, kdy procházíte tržištěm a prodejci vás doslova tahají ke svému zboží, nosí vám zboží skoro pod nos a pohybují se těsně blízko vedle vás, takže občas se vás i dotknou. Jiný kraj jiný mrav. Líbí se vám to? Já v těch zemích nebyl, ale viděl jsem to ve filmu. Děkuji za názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, anonym před 3631 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Psychotic

Efektivní, ale neskutečně otravné. Ještě víc mi vadí smlouvání… a fakt že nesmlouvat je navíc neslušné.
Jak říkáš – jiný kraj, jiný mrav, ale jsem moc rád, že u nás to tak nechodí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

To mi připomíná Okay elektro, tam jsou hrozně vlezlí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

„Já v těch zemích byl“ a tržiště – nákup, smlouvání, koštování… – jsem si vysloveně užíval…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Obecně platí, že každý obchod by měl být uzavřen ke spokojenosti obou stran. Bohužel u nás jsme si zvykli na světlé zítřky,sociální jistoty a pevné ceny. Ovšem pro orientální obchodníky je smlouvání obřadem a zákazníci. kteří poruší tuto tradici jim kazí dobrou náladu a na jejich adresu často potichu padají neslušná slova. Třeba pro mne je to prožitek s pocity podobnými sledování milostné scény v baletu /on dobývá a ona dělá drahoty versus, ona dává naději a on váhá/.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Taky jsem tam byl a bylo to super.Vyloženě mě to bavilo.Hádat se o cenu bych zvládnul i tady :D
Doplňuji:
Ale zajímalo by mě jak tam ty věci dani :D Ani účet ani pevná cena a daň z prodeje je pro mě záhada

Upravil/a: Awe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jsem smlouval i v našich podmínkách. Kupoval jsem monitor, který byl vystaven a zapnutý. Ukecal jsem o 300 korun nižší cenu. Není to špatné, bavilo mne to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

V Ázii i v Afrike na rozdiel od Europy a USA sa často používa aj „dotyková“ komunikácia. Je to pozostatok z čias, keď nestačili slová, ale používali sa i „pantomímy“. Pokiaľ ste v oblasti, kde aj takáto komunikácia býva zvykom, musíte ju strpieť (alebo tam nechoďte).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek