Kelt

Jaký máte názor na arabský způsob prodeje?

Možná jsem to špatně nazval, ale mám na mysli skutečnost, kdy procházíte tržištěm a prodejci vás doslova tahají ke svému zboží, nosí vám zboží skoro pod nos a pohybují se těsně blízko vedle vás, takže občas se vás i dotknou. Jiný kraj jiný mrav. Líbí se vám to? Já v těch zemích nebyl, ale viděl jsem to ve filmu. Děkuji za názory.

Odpovědi
Psychotic

Efektivní, ale neskutečně otravné. Ještě víc mi vadí smlouvání… a fakt že nesmlouvat je navíc neslušné.
Jak říkáš – jiný kraj, jiný mrav, ale jsem moc rád, že u nás to tak nechodí.

zzzzz

To mi připomíná Okay elektro, tam jsou hrozně vlezlí.

anonym

„Já v těch zemích byl“ a tržiště – nákup, smlouvání, koštování… – jsem si vysloveně užíval…
😉

dudu

Obecně platí, že každý obchod by měl být uzavřen ke spokojenosti obou stran. Bohužel u nás jsme si zvykli na světlé zítřky,sociální jistoty a pevné ceny. Ovšem pro orientální obchodníky je smlouvání obřadem a zákazníci. kteří poruší tuto tradici jim kazí dobrou náladu a na jejich adresu často potichu padají neslušná slova. Třeba pro mne je to prožitek s pocity podobnými sledování milostné scény v baletu /on dobývá a ona dělá drahoty versus, ona dává naději a on váhá/.

Awe

Taky jsem tam byl a bylo to super.Vyloženě mě to bavilo.Hádat se o cenu bych zvládnul i tady :D
Doplňuji:
Ale zajímalo by mě jak tam ty věci dani :D Ani účet ani pevná cena a daň z prodeje je pro mě záhada

anonym

Jsem smlouval i v našich podmínkách. Kupoval jsem monitor, který byl vystaven a zapnutý. Ukecal jsem o 300 korun nižší cenu. Není to špatné, bavilo mne to.

led

V Ázii i v Afrike na rozdiel od Europy a USA sa často používa aj „dotyková“ komunikácia. Je to pozostatok z čias, keď nestačili slová, ale používali sa i „pantomímy“. Pokiaľ ste v oblasti, kde aj takáto komunikácia býva zvykom, musíte ju strpieť (alebo tam nechoďte).