bauerlukin

Jaký máte názor na Alpro-je to zdravé nebo ne?

Odpovědi
Dvorní šašek

Nevím, koupil jsem si od nich mandlový nápoj a bylo mi po něm těžko. Myslím, že to není pro každého. Otázka je, co myslíš tím „zdravé“, ono je dnes dost těžké nalézt něco ryze zdravého. Asi všeho s mírou. Když ti bude po tom dobře a bude ti to k tomu chutnat, tak si to klidně kupuj, nicméně nemá smysl se nutit do něčeho, co ti ani nechutná a je to jen „zdravé“. Nezapomeň, že se zde používá taky marketing.

elkon

Tak už to nechci, závadné to sice není, ale s ohledem na složení, je to podvod za hodně peněz.

Arne1

Jestli zdravé – to nevím. Ale určitě to bude pekelně drahé

zjentek

https://www.ji­mejinak.cz/znac­ka-alpro-hlasa-uzijete-si-vitalitu-z-prirody-takto-je-to-ale-doopravdy/

Za mě NE, není to zdravé. Ochutnal jsem a riskoval tím zdraví, je to PODVOD. Jsem velmi senzibilní na poživatiny a tahle mléka mě „zlomila“, vím o čem píši. );

da ny

Zrovna zdravé, bych neřekla. Vzhledem k přibývajícím alergiím na mléčnou bílkovinu, kasein, někomu nic jiného, než rostlinné mléko nezbývá. Množící se veganství akceptuje jen rostlinná mléka.
V zásadě k nim výhrady nemám. Jen sojové (výrobky a mléko) považuji za nevhodné (též často alergizující je soja). Jen fermentované výrobky z ní akceptuji ;) Pro děti do 3 let je nebezpečné. Jsou i jiní, kvalitní výrobci a výrazně levnější.

Filip84

„Klíčnice jakýs odvar špinavý přinesla mi: toho mi netřeba! Nemocná nejsem.“

Čím je jídlo, surovinově, jednodušší, a čím jsou suroviny kvalitnější, tím je zdravější. Neexistuje nezdravé jídlo, nezdravá surovina, existuje pouze nezdravé množství.

Alpro je belgická firma, všecky ty produkty jsou směsí sóji (problematické, může obsahovat těžké kovy, jo, neznáš původ, nemůžeš to ověřit), válečného tuku (margaríny, rostlinné máslo), což nechceš jíst – to dlabají báby, co vyrostly, když „státni praesident doktor Emil Hácha přivítal na pražském Hradě zastupujícího říšského protektora, SS-Obergruppenführera Reinharda Tristana Eugena Heydricha a svobodného pána von Kaunitz“. Tehdy byla jiná doba, „Říše vítězila na všech frontách“, tak se v zázemí musely dlabat válečné tuky a umělý med.

„Válka není, všude mír“, tak proč dlabat nějakou sóju, nebo válečné tuky? Kup si normální, kvalitní, mléko, normální, kvalitní máslo (Masło Osełka, má +86% tuku, a už se dá koupit i u nás, má ho Lidl, Albert …), vyjde Tě to maximálně na 1/2 a víš, co jíš.

To je, jako s vegetariánama. Oproti veganům, vegetarián může mít plnohodnotnou stravu, naprosto v pohodě, i těžce pracující, nebo sportující, akorát prostě dostat do sebe to množství bílkovin vyžaduje dlabat sóju po tunách. A to ti poleze i ušima, proto zatím všichni, co jsem poznal, a co to „náboženství“ praktikují dlouhodobě, vypadají, jako reservní smrťák. Nic proti takové dietě na vyčištění, redukci hmotnosti, po omezenou dobu, ale dlouhodobě to těm lidem prostě nesvědčí.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Alpro

cappuccino

Pouzivam pouze kokosove mleko do kavy a jsem spokojena. Po mleku s laktozou jsem mela problemy.