Illines

Jaky mate nazor na adopci zvirat?

Uz jste to nekdy udelali?
Doplňuji:
A nebo prispevky na volne zijici druhy zvirat v ohrozeni?Jak jim tech par korun o co prosi udajny zachranci ,muze pomoci,aby nevymreli?

Nejlepší odpověď
anonym

Invazivní činnost člověka je příčinou úbytku nebo likvidace životního prostředí mnoha druhů původních obyvatel a řady druhů zvířat nejen ve světě ( kácení deštných pralesů, lov velryb atd.) ale i u nás, často na dohled v naší blízkosti. Vztah ke zvířatům a přírodě, ochrana bezbranných a slabších je vizitka kulturnosti společnosti a její vyspělosti. Nikdy to nabyla otázka široké veřejnosti, které jde hlavně o plné žaludky a… „po nás potopa“, ale určité výlučné skupiny lidí, kterým není lhostejný stav, v jakém naší zemi zanecháme příštím generacím. Není to vždy o penězích. Někdy stačí zachovat a ošetřovat přirozený biotop někde v blízkosti našeho bydliště. Nemusím „kamsi“ posílat peníze, ale mohu jít na neplacenou brigádu třeba na Šumavu, nebo sama jít a posbírat binec na břehu řeky, můžeš vyčistit pramen, studánku, potok. Nemusíme vždy pomáhat „velkým“ akcím, většinou stačí nebýt lhostejný a aktivně se zapojit vlastními silami . V každém okrese fungují záchranné stanice zvířat, tam se neustále potýkají s nedostatkem financí, dobrovolníků atd. Podobná situace je v psích útulcích. Viděla jsem a ocenila jak do jednoho psího útulku docházely z blízkého sídliště dívenky s vodítky a chodili na procházky s opuštěnými pejsky. Vlastního psa jim rodiče nedovolili, tak si našly prospěšnou aktivitu a ještě pomohly s úklidem a občas přinesly pytel granulí. Nemusíme hned „adoptovat“ nějaké zvíře a posílat peníze do „někam“, ale zapojit se lze i jinak, mnohdy efektivněji, ale bez náležitého poprasku. Přečti si knihu „Muž, který sázel stromy“. V mém okolí funguje někdo, kdo už léta chodí po cestách, po lesích a umisťuje doma vyráběné ptačí budky. Těším se až ho jednou potkám.:D

Další odpovědi
anonym

Žádné zvíře jsem neadoptala a ani se k tomu nechystám.
Doplňuji:
Jinak i ochrana zvířat se točí kolem peněz. Některé organizace jsou neziskové a jsou rádi za každý peněžní dar od lidí nebo společností. Sama se o ochranu zvířat zajímám, ale ne příliš aktivně – spíše vyjímečně. Avšak dnes jsem se přihlásila do ochrany velkých šelem u nás a budu je finančně podporovat.

anonym

Adopce zvířat mi připadá jako náhražka něčeho za něco. Přesněji vzato nahražování vztahu ke zvířatům za nefunkční vztah k lidem. Naedoptovala jsem žádné zvíře a nemíním to udělat ani do budoucna. Toto považuji za módní výstřelek ze strany celebrit: Jen mi sem dejte sebevětší krávovinu, já se pod ni podepíšu, ať je zase proč o mně mluvit.
Tak tohle nemá obyčejný smrtelník zapotřebí.
Příspěvky na zvířata v ohrožení. Hmm. Nevím, co si o tom mám myslet. Podle mého názoru je to tak dáno od nepaměti, že se tvorové i lidé vyvíjejí, některé druhy a skupiny zanikají a vývoj jde neustále dopředu. Domnívám se, že ten pseudohumanismus, kdy se snažíme zachraňovat za každou cenu nějaký živočišný druh, je svým způsobem zvrácený.
Tak mne napadá, jak moc dobře je, že takoví pošuci neexistovali v období dinosaurů. Má-li některý druh zvířat vymřít, tak je logické, že zachraňovat jej je dost velká pitomost. Pravdou ale je, že na vymření některých druhů se podstatnou měrou podepsal člověk. Tam bych asi nějakou záchrannou akci pochopila. Dotovat ji ale ze svého nemíním. Já se podílím na likvidaci hovězího, vepřů, ryb a drůbeže. Pokud se nepletu, tak ani u jedné z těchto skupin zatím vymření nehrozí.

Hlada

Je to forma sponzorského daru. ZOO mají vzhledem k nákladům nízké vstupné a tak si pomáhají tímto způsobem. Nevidím v tom nic negativního. Sám jsem žádné zvíře neadoptoval.

Drap

Zatím nikdy jsem žádné zvíře neadoptoval. Je to jistě zásluižná a bohulibá činnost. Nemělo by to však být hrazeno z našich daní, které jsou jedněmi z nejvyšších ve světě ? Neni to jen další tah mocných jak z obyčejných lidí vytáhnout co nejvíc peněz ?

Reuef

je to jen zpusob dalsiho tahani penez z lidi…a buh vi kde ty penize konci