Jaky mate nazor

na cteci bryle z obchodu.Znam dost lidi,kteri si to vychvaluji a o optice nechteji ani slyset.Nemam s temito brylemi zkusennost,ale rika mi to,ze to skodi-trebas nemam pravdu.

Nejlepší odpověď
anonym

Já je mám,ale jsou jen tak na mrknutí se na něco. Na delší čtení nejsou.

Další odpovědi
mosoj

Pokud vyhovují. není mezi nemi rozdílu až na kvalitu rámečku. Brýle si v obchodě vyzkouším a vezmu si ty přes které nejlépe vidím bez ohledu na moje dioptrie. Problém je v tom, že optik vám vybrousí sklo přesně podle osy Vašeho oka.
A ty kupované mohou mít sklo mimo osu Vašeho oka. Proto někomu sedí a někomu ne. Jiný druh rámečku třeba bude zase vyhovovat. Je třeba v obchodě vyzkoušet víc kůsů a druhů.
O kvalitě rámečku nediskutuji . Co by jsme chtěli za cca 100 Kč.

P3p!no

Já bych si je pořídil v optice.V ob­chodech nemusí brýle mít tolik dioptrií jak je uvedeno.

dagry

Kdysi jsem si je z úsporných důvodů koupila a velmi brzy jsem se jich zbavovala, protože při dlouhodobějším a častém užívání při čtení, mě začly pálit oči a bolet hlava. Takže dneska už si oči chráním kvalitními brýlemi zásadně z optiky. Zničit si zrak nadobro opravdu nechci.

anetadela1

Můj tchán si brýle na čtení kupuje taky v obchodech, prý vždycky najde ty co potřebuje. Taky mi to nejde do hlavy, ale asi mu to vyhovuje.

Michal

Byl jsem u optika a ten mi doporučil abych je vyhodil.To jsem také udělal.

Zdroj: život

Jituna

Parády s tím člověk moc nenadělá.Záleží na oční vadě, ale určitě bych tyto brýle neměla jako jediné. Protože se bez brýlí na čtení neobejdu, tak mám dvoje z optiky..... dražší a levnější. No a pak několik jen tak z obchodu. Vetšinou mi padly do oka. Slouží mi jako nouzovka. Mám tu výhodu, že mám na obě oči stejné dioptrie. Tak tyto nosím stále v kabelce, jako pojistku, kdybych ty z optiky někde nechala. Hlavně je nutné pravidelně chodit na kontroly k lékaři!

panenka

já osobně brýle nenosím,ale můj tatka se setrou ano koupili si je v obchodě a jsou spokojeni.

ReHu

Myslím, že záleží na tom, jakou oční vadu máte. Ale všeobecně vzato myslím, že to moc dobré řešení pro oči není. Mám za to, že je zdravější posouzení optikem a mít brýle „na míru“.