huxa

Jaký máte důvod k tomu, že kouříte, pijete či fetujete?

Určitě každý z vás alespoň jednou ochutnal alkohol,cigaretu nebo nějakou drogu, proč jste to udělali nebo proč to děláte?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Večer až přijdu z práce,tak si dám nějaké to vínko a k tomu mně chutná cigareta – mám to spojené s pocitem pohody, relaxu a uvolnění se.
Doplňuji:
V zimě si dám raději panáka whisky,slivovice nebo rumu – třeba do čaje.Protože pít se má pravidelně – viz názor odborníka –

https://docs.go­ogle.com/file/d/0B-hNObXMVmitODJmMzI0MzY­tOWI3ZS00MTYx­LTgyOGQtOWFlYT­k3NzFhZmRh/edit?hl=cs­...dneska&pli=1

Další odpovědi
hanulka11

Kdo chce -důvod si vždy najde …občas zhřeším nějakou sklenkou dobrého vínka nebo panáčkem léčivé slivovice – ale fakt jen občas
jinak nic dalšího.....žádné léky, fet ,cigára …

quentos

z jmenovaných neřestí jenom piju, a to ještě s mírou. Proč? Jednak mi to chutná, jednak je to v rozumné míře zdraví prospěšné (pivo na trávení po obědě, víno na vitamíny a na usnutí, občasný panák na zahřátí, když nic jiného nezabírá, nebo na plynatost) a jednak podobně jako u Hanny mi to navozuje pocit uvolnění a pohody.

anonym

Léky jsou také drogy, ty beru proto, že nejsem nejmladší a nějaké ty neduhy jsem si už stihla zajistit. Alkohol piji zřídka a když, tak jedině to, co mi chutná – koktejly nebo „lepidla“.
Nekouřím a drogy v tom smyslu, jak jsi uvedl, také k životu nepotřebuji.
Všechny tyhle závislosti beru jako souvislost s potřebou něco si dokázat, cítit se lépe apod. Berličky. Jsou to záležitosti pro slabochy.

Orange

Tipnu si nízké sebevědomí a neschopnost řešit problémy..

Damiana

Nemám ráda jakoukoli závislost, ráda o sobě rozhoduji sama a nenechávám se ničím z toho, co jsi vyjmenoval ovládat. Cigaretu a ani „fet“ jsem nikdy(!) nezkusila a nemám k tomu důvod. Alkohol jsem kdysi ochutnala (kvalitní víno a nějaký značkový destilát), ale jelikož připíjením si na cizí zdraví si nehodlám ničit své vlastní a hlavně mi děsně vadí ten účinek, který alkohol má (nesnáším otupělé smysly), tak mě nenapadl jediný rozumný důvod, proč v popíjení pokračovat. Umělé stimulanty nepotřebuji, žít bez nich je daleko zábavnější. Ale je fakt, že míchané (hlavně hořké) koktejly a víno mám ráda – existuje tolik dealko možností, že si můžu dopřát všeho po libosti.