Arne1

Jaký máte dojem z otázek školáků?

V letošním roce mám dojem, že rapidně přibylo otázek školáků, kteří se vykašlali na distanční výuku a primitivní kontrolní otázku učiele řeší dotzem zde nebo na jiném podobném webu. A ani se nenamáhají zeptat se Googlu nebo Wikipedie – proč, když jim potřebnou odpověď někdo napíše.

Nejlepší odpověď
Kepler

Dotazy školáků tady nejsou nic nového. Nevědí, že tady jsou zapovězeny a nepřečetli si pravidla ani kodex. Mám chuť každý takový dotaz skrýt, protože si školáci myslí, že školní úlohu za něj udělá někdo jiný. Nemají snahu se něco naučit a vyhledat, normální paraziti.

Další odpovědi
Emefej

Neudivuje mě to. Kdybych já ve svých školních letech měl tu možnost, ptal bych se na internetu také.

elkon

Je to hlavně věc rodičů, aby se dítě snažilo využít všechny možnosti výuky. Když může jeden, může i druhý. Výmluvy tu nemají místo. Není možné „házet učení za hlavu“. Je nějaká situace a je potřeba se k tomu postavit odpovědně.

da ny

Lidé leniví a hloupnou :)
Žáci nejsou zvyklí pracovat s textem, Mnozí drží v ruce „knihu“ s nechutí,
pouze v podobě povinné učebnice. Nečtou, Hrají hry.
Roste počet dysgrafiků, dysortografiků a dalších poruch učení. Soustředí se na čtení textu a nev,í o co jde. Za nás se to na ZDŠ neřešilo/nevědělo. Děti měly 3, 4…. Čtení = děs a běs :). Musí se naučit, učit se. Mnozí jsou inteligenčně dobře vybaveni, přestože to tak mnohdy nevypadá.

Pepa25

Dost často blbý, protože se neumí ani zeptat (a kdyby se rozumně zeptali Googlu, tak jim hned nabídne pomoc v podobě studijních materiálů, zpracovaných úloh atd.), Na druhou stranu občas se tu objeví situace, kdy se někdo fakt snaží a jen potřebuje trochu pomoct, reaguje v diskusi atd.

Justin1

Asi se cítí přetíženi a kvůli tomu jim i jednoduché otázky připadají jako mnohem těžší než někomu, kdo ty věci, na které se ptají, už dávno zná.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.