coze87

Jaký mám průměr, když mám 16 předmětů, 5 dvojek a 11 jedniček? A jaký, když 12 jedniček a 4 dvojky?

Nejlepší odpověď
hapiky

A co máš z matematiky?

Další odpovědi
Lamalam

Tvým známkám nevěřím. Z matiky musíš mít za 5 a tu nikde nevidím.

Kepler

To máš známky z praktické školy pro méně chápavé? 5×2=10 + 11×1=11. Dohromady 21 děleno 16. Stejnou logikou i další příklady.

aliendrone

Jen bych ti chtěl připomenout, že tento dotaz možná poodhaluje tvoji identitu. Totiž pokud je pravdivý, tak chodíš do ruské školy. (čímž se dotaz vysvětluje) :D :D :D

Mc Merkurion

… musím uznat, že máš pěkné známky, ale neschopnost vypočítat si z těchto známek průměr svědčí o kvalitě našeho školství a schopnostech učitelů >>> když ti dokážou dát maximálně za dvě z matiky, tak buď neumí učit a nebo tě to stálo fůru peněz …

mosoj

Jeto těžké,tolik předmětů. Já bych nějaké předměty zahodil. Pak by se mně to počítalo snáze.

2k2o2s

(5+5+11):16=21:16= 1,31
(4+4+12):16=20:16= 1,25
Tvůj první průměr je 1,31 a druhý 1,25

Zajímavá slovní úloha :D