dennis15

Jaký mají tato slova slovní druhy?

  1. Děkuju
  2. Hned
  3. Jen
  4. Naráz
  5. Haló (do telefonu)
  6. Tady
  7. Prý (např. Prý se vrátí pozdě.)
  8. Když (ve větě: Když hosté odešli, vzdychl jsem si.)
  9. Ach (Ach, to byl večer.)
  10. Bych (mohl bych)
  11. Každý (každý týden)

Nejlepší odpověď
anonym

Připojuji se k deli, také bych věděl, byť 40 let po maturitě, leč obávám se že tento portál nebyl založen, aby sloužil líným či dokonce hloupým žákům za nápovědu.

Další odpovědi
Deli

Já to vím, i když jsem už víc než 20 let ze ZŠ venku. To bude asi tím, že jsem si domácí úkoly dělala sama…

quentos

Pomůžu maximálně se sedmičkou a osmičkou – obojí jsou částice (spojky se jimi povětšinou stávají na začátku hlavních vět). Zbytek je jednoduchý, vymyslíte sám.

qwert7

1.Sloveso
2.Příslovce
3.Pokud je to ve větě „Jen počkej zajíci.“ tak je to částice
4.Příslovce
5.Citoslovce
6.Příslovce
7.Částice
8.Spojka
9.Částice
10.Sloveso v podmiňovacím způsopu(pomocné)
11.Zájmeno neurčité(každý,všechen)