Jaký má vyznam slovo duplex?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Duplex má mnoho významů.
obousměrný, zdvojený, dvojitý, dvoustranný, dvojnásobný, dvojpodlažní byt spolu spojených, dvougenerační byt, oboustranný styl tisku tiskáren, DiscoCuby v Praze, obousměrný systém vzduchotechniky, systém vysílací a přijímací techniky(tele­fon,internet,­..), atd.

Další odpovědi
1popelka1

Pokud jde o kategorii reality mám spíš dojem, že duplex je mezonetový byt, tzn. byt je ve dvou podlažích.

panenka

DUPLEX=současný přenos zpráv oběma směry po téže lince

Zdroj: http://www.slovnik-cizich-slov.net/duplex/

GangstaHelper

Jednoduše „oboustrannost“:

Full-duplex – současný přenos dat oběma směry

duplexní tisk – oboustranný tisk

Pak je zde několik dalších výrazů (vč. toho typu bytu): http://en.wiki­pedia.org/wiki/Du­plex (eng)

FOG

My tomu tady rikame ,kdyz ma nekdo dum,ci byt,ktery je rozdelen stredni zdi,takze je to vlastne dvojdomek nebo dvojbyt.

elektrikář

Duplex jsou také dva výtahy vedle sebe se společným řízením vždy přijede ta kabina která je k vám blíž

Zdroj: Praxe monter výtahů