Monie

Jaký má vůbec smysl posouvání letního a jarního času?

Proč se posouvá čas? Jaký to má význam? Aby jsme v zimě více odpočívali? To je přeci nesmysl.

Nejlepší odpověď
Drap

Podobný dotaz zde byl již několikrát řešen. Z historie je známo, že letní a zimní čas byl v různých zemích zaváděn z důvodů úspor energie. V současné době už tento argument více méně neplatí. V Evropě zřejmě pokračujeme zaběhlou zvyklostí.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-kdo-vymyslel-letni-cas-a-kdy-byl-u-nas-zaveden
Pokud zadáš do modré lišty – letní a zimní čas – uvidíš celou řadu odpovědí spojených s tématem

Další odpovědi
hanulka11

není to posouvání letního a jarního času ale letního a zimní času
zde si o tom přečti je toho napsáno dost

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=letn%C3%AD+a+zim­n%C3%AD+%C4%8Das&sa=Vyh­ledat&oq=&aq=&­aqi=&aql=&gs_sm=&gs­_upl=

anonym

Letní čas zavedli komunisti (respektive Hitler, ale po válce přestal existovat) aby se ušetřila elektřina.Argu­mentovali tím, že v létě bude více denního světla a tím se ušetří elektřina.
Jenže v této době to už nemá cenu, protože jsou postavené budovy kde se svítí celý den (různé super a hypermarkety) a fabriky (nyní už jen montážní závody, protože už se u nás moc věcí nevyrábí, pouze se montují z přivežených dílů).Takže o úspoře elektrické energie už nemůže být ani řeč.
Dcera bydlí v Austrálii a tam měli také letní čas na zkoušku (4 roky to zkoušeli).Po čtyřech letech bylo referendum kdo s tím souhlasí.82% lidí bylo proti, tak už to neobnovili.

Conchus

Letní a zimní. Teď už žádný, ale nechtějí s tím nic dělat, protože by to stálo dost peněz. Tyto změny bývaly v různých dobách v různých regionech.

david22

nevim