Avatar uživatele
Michal Kole

Jaký má smysl, závěrečná zkouška u nějakého kurzu či dokonce maturita nebo státnice na vysoké?

Proč se neudělá nějaký statisticky vylepšený průměr „průběžných zkoušek“ průběhu celého studia ?

Jak je zajištěno, aby při té definitivní hlavní zkoušce nebyl nějak indisponován (stačí obyčejné nachlazení) nebo větší stres a zkoušku student „podělá“ – nemyslím propadnutí.

Špatná známka na maturitě nebo nějakého kurzu ovlivní zbytek života.

Já měl na maturitním vysvědčení 2 čtyřky a nikdo mě kvůli tomu nezaměstnal.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4361 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Jedna věc je našprtat se jednorázově na danou zkoušku, ale pak u závěrečných zkoušek je to spíš o tom, co si člověk naučil rámcově.
Mě osobně se teda nikdy, ani na přijímacích pohovorech nikdo neptal za kolik to mám… vždycky to bylo máš / nemáš a neřešeli, jestli mám diplom s vyznamenáním nebo s odřenýma ušima......

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Závěrečná zkouška, maturita a podobně má za úkol vyhodnotit celkové znalosti z probíraného tématu. Nejen ty krátkodobé ale i dlouhodobé a vzájemné jejich vazby.
Tvůj nápad je určitě zajímavý, zkus ho zaslat na MŠ, tam posledních několik let vytváří a realizují daleko šílenější výmysly, tak třeba to zavedou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Je to overenie si znalostí získaných počas štúdia aj v stresovom prostredí. V kľude s neomedzeným časom môžte excelovať, ale ak treba problém rýchlo riešiť, už neviete – nie ste pripravený.
To, že maturitné skúšky je stres prizná každý kdo sa ich zúčastní, skúšaný aj skúšajúci. Ale niekedy sa prihliada aj pri čiastočne chybnej odpovedi spôsob jej podania, hĺba prejavenej znalosti témy, schopnosť improvizácie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek