sesednizkola

Jaký má smysl v dnešní době pracovat v pohostinství nebo provozovat restauraci, když bude stejně za chvíli lockdown?

Všechno se zavře a ti lidé budou ještě víc v pr..li, než byli minulý rok.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Smysl jako vždycky. Taková činnost není něco nežádoucího, nepotřebného a podobně. Je žádaná a nonstop využívaná.
Baví je to, chtěji to dělat, dělají to.
Situaci ani vlád. rozhodnutí/omezení neovlivní. Jinak je třeba se přizbůsobit (nehledě na podnikání a obor činosti), jak to jde (mírné přeorientování, zaměřování se na rozvážky, pokud to jde, spolupráce, internet a podobně. Restaurace/pizzerie ve městě, kde jsem bydlel, za rok 2020 a 2021 asi ztrojnásobila své zisky oproti předchozímu roku – a celkově dřívějšku… jen příklad).

Další odpovědi
JežíšKristus

Asi vyšší než kdy dříve – lidé jsou doma, a rozvoz jídel jede o sto šest. Restaurace si rozhodně nemají na co stěžovat. Výdejní okénka fungovala přes celý lockdown.

metro

Lockdown tu nikdy nebyl, protože jazykem našeho národa angličtina není. To, co se tak někdy označuje, byla uzávěra (případně uzavření atd.).

Michálek1245

Stejně tak jako to bylo vždycky. Podnikání v pohostinství je hodně specifické. Stačí jen, když si uvědomíte, kolik regulací se vás týká. Třeba jenom norma na podlahy v pohostinství dokáže výrazně zkomplikovat rekonstrukci restaurace jako takovou. Věřte mi, podnikal jsem tam, pracoval jsem tam. :) A když se chce, tak to jde.