Jaký má smysl v České republice řídit automobil s pravostranným řízením?

Zajímalo by mě, k čemu někomu vlastnit a tímto řídit automobil s volantem vpravo. Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Češi si obvykle nemívají automobil s pravostranNým řízením kvůli pravostranNému řízení, ale proto, že si daný automobil pořídili v cizině, a tak se s jeho konstrukcí museli smířit.

Další odpovědi
anonym

protože se snižuje počet obyvatel na světě, a proto že je pravostrané řízení na pravé straně na hovn*o, tak se tím víc zabíjí lidi..:-D

Drap

Jsou to jen výjimky. Dostali se nějakým způsobem k takovému automobil a tak s ním jezdí. Znám člověka, který takové auto koupil, nové jako vrácený export a jednu paní, která si auto přivezla ze zahraničí. I hodně staré veterány mají pravostranná řízení.

Arne1

Pokud vím, tak nově se u nás auto s pravostranným řízením nedá přihlásit.

Na druhou stranu, odborníci tvrdí, že po většinu cesty je řízení takového vozidla bezpečnější – řidič se více drží pravé strany, na kterou lépe vidí. Jediný nebezpečnější manévr je vybočení vlevo při předjíždění.