Jaký má smysl toto upozornění: zákaz kouření a odhazování nedopalků na zem?

Nestačilo by, kdyby bylo napsáno pouze „zákaz kouření“? Pokud se nekouří, nevznikají přece nedopalky. 🙂

Úsměvné příspěvky. Kdo z vás kuřáků, nosí vajgle v kapse jen proto, aby ho vyhodil na zákazu kouření?

Nejlepší odpověď
setapouch

Nepřejí si v místě ani kouření, ani odhazování nedopalků. Tj. nemůžeš s nedopalkem přijít (např. dát si posledního šluka těsně před vstupem do prostoru) a v prostoru jej odhodit.

Ještě mě napadá… Pokud si tam zapálíš a následně odhodíš nedopalek na zem, porušil jsi dva zákazy. V určitých situacích, kdy nestačí porušit jeden zákaz, i to může hrát svou roli.

Další odpovědi
mojitek

když sice zapálím cigaretu a nebudu popotahovat,tj. budu jí jen držet ,tak vlastně nekouřím a nemůže mi nikdo nic;-)

gecco

Jwn pro zasmátí..
Kouřám i v rezervaci, chko, np…
Koužím i v kepmu, na odpočivadle…
___
Ale VŽDYVKY" – SI své valgy odnáším sebou a vyhazuju je až do koše…
Nodím je v kapse – a nedovolím si byhodit vajgla ani na ulici…
Na místě jen vydrolém hořécí tabýk a ten botou zadusím,,,
___
Nedovolím si svým koužením )a nedopakly, to uejména), otravovat jiné lidi…"""

bolak

mojitek: přesně! tak by se dalo vyzrát i na ty zákazy kouření v restauracích: „KDEPÁK, JÁ NEKOUŘÍM, JÁ MÁM JENOM ZAPÁLENOU CIGARETU..“ 🙂

anonym

Když někam přijdu s vajglem co nehoří a pohodím ho na zem,tak poruším taky zákaz,tak je to asi myšleno.
Když už bys kouřil,tak kam bys toho vajgla měl odhodit?

ReHu

Vidím to tak, že se vlk nažral a koza zůstala celá.
Běžně vidím u bus zastávek desítky vajglů na zemi kolem odp.koše.
Kuřáci jsou líní i udělat 5 kroků k tomu odpaďáku :'(

lexx

protože Ti tak mohou napařit rovnou pokuty dvě…byls písemně upozorněn o zákazu ? byl ! tak zaplať a hned !

ivzez

Spousta lidí dojde s cigaretou na zastávku a tam ji zhasne…

Pobavila mne odpověď Mojitka:
Popotahování je něco jiného než potahování
(popotahovat byste klidně mohl, ale myslím,
že by to okolí vadilo víc než potahování)…
______
Oprava překlepu…

mojitek

uvažuj-ta zóna není všude, a když tou zónou třeba jenom procházím s cígem,tak vajgla nesmím odhodit.Kapišto?