Kepler

Jaký má smysl pořizovat do výzbroje armád obrněnce a vrtulníky za těžké miliardy?

Z výjimkou nejlepších tanků to dokáže zničit kdejaký šmejd s ruční zbraní za pár tisíc dolarů. Není nic snazšího, uměl to už pancerfaust z druhé světové. Není to náhodou jen byznis a úplatky?

Nejlepší odpověď
Dochy

Když to máš těžký. Ano maník s vhodnou zbraní a příležitostí to sejme hned. Stejně tak letadlo, dron, nebo pěšáka.
Vhodné sestavení jednotky je pro její úspěch důležité a v některých případech zkrátka mají smysl i ty tanky a vrtulníky.

Další odpovědi
autacek

Ano, je to jen byznys a úplatky s tím spojené kolem. Navíc jsme se k „utrácení“ zavázali v rámci „spojeneckých závazků“.

Jediné kloudné využití této techniky je dobré maximálně tak na případný neposlušný vlastní lid, nikoli na obranu země před vnějším agresorem.

plebs

Politici a lobisti by neměli kšefty a poté VIP advokáti je tučný peníz těžce vylobovaný vytahovat předčasně ze šatlavy, viz odborník Dalík, Janoušek, Ritig a další šlechta v české kotlině.
Svět neřidí politici, ale miliardáři, zbrojaři, výrobci léků a jejich poskokové, tudíž se musí zbrojit, poté starší typy vyzkoušet, dále šlechta bohatne a lečíva jdou na odbyt