ahold

Jaký má smysl malovat si pod oči (na líce) silné, černé pruhy?

Časté je to u sportovců.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Psychologický efekt a částečná ochrana před oslněním.

Další odpovědi
terry

U ragbystů?
Nevím, jestli to je pravda, ale kdysi jsem četla, že to má budit drsný dojem a větší respekt od soupeře.

bolak

a nebo tím chce prostě říct „..hele, jakej sem šašek počmáranej..“

VeRe1983

Primární účel je zamezit oslnění jak tu napsal kolega přede mnou. Psychologický efekt je již podružný a spíš kouzlo nechtěného.