Michal Kole

Jaký má smysl, když si úřady navzájem dávají pokuty?

To je jen přelévání peněz a účinek žádný. Lepší by bylo za chybu „potrestat“ odpovědného člověka.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/172327-ministerstvo-dopravy-dostalo-pokutu-400-tisic/

Nejlepší odpověď
Drap

To máš sice pravdu, ale tím, že jeden úřad dostane pokutu, se v médiích a veřejnosti vyvolá pocit, že tady někdo dohlíží na zákony. Efekt to samozřejmě nemá v celkovém měřítku žádny, protože to zaplatíme my všichni. Aby se potrestal konkrétní vyník........tak daleko ještě nejsme. To by celá vláda musela dostat doživotí za rozvracení republiky.

Další odpovědi
led

V prípade rozpočtových a príspevkových organizácií to naozaj vyzerá len ako prelievanie peňazí. Pokutovaná organizácia tým prichádza o časť svojho rozpočtu na uhradenie danej pokuty. O to menej môže investovať.
Časť pokuty by mali uhradiť zodpovední pracovníci zo svojich mzdových príjmov, ak sa dokáže miera ich zavinenia. Tí šikovnejší na to používajú poistenie zo zodpovednosti z výkonu povolania, uhradí to poisťovňa v zmysle dohody o poistení.

anonym

Ale ono to smysl přece má. Kdo ve svém důsledku takovou pokutu skutečně zaplatí, to je přece zase jen a jenom pracující občan, z jehož daní se celé to „velké hospodaření“ odehrává. Uvědomte si, že vzájemně vystavovanými pokutami zase přicházejí o peníze na něco smysluplnějšího obyvatelé ČR. Nic jiného v tom není. Tento stát bohatne na úkor svých obyvatel i tímto způsobem. Že to není na první pohled vidět? A kolik těch pohledů ještě budete potřebovat?
Máte pravdu, že za špatnou práci by měl být potrestaný viník. Ten by měl v konečném důsledku pokutu také uhradit. Jenže to se neděje. Platí instituce jako celek, protože ti skuteční viníci jsou většinou na místech, která jsou předpisy nepostižitelná.
Takže spravedlnost sice dostaneme, ale také si ji zaplatíme. Z vlastní kapsy. No není to úsměvné? A děje se to tak dlouho a my jsme jako ty hloupé ovce a pořád čekáme, že začne fungovat něco, o čem se tady „mluví“. Jenže jenom mluví. Jak dlouho se dá ze sdělovacích prostředků zjišťovat, že v ČR neexistuje spravedlnost a že právo je zde nevymahatelné? Myslíte si, že se tu něco změní samo od sebe?