annas

Jaký má původ a co znamená spojení „chodit po houbách, být na houbách“?

Nejlepší odpověď
hanulka11

první výraz -znamená ještě se nenarodit a druhý výraz- sbírat houby
a našla jsem toto

Pokud mě paměť neklame, pochází tahle fráze z dávných dob, kdy byl první jarní sběr hub vyhrazen mládeži. A jak už to tak zjara chodí, na vyhřátém mechu to lákalo i k jiným radostem, než bylo pouhé sbírání hub. Proto se devět měsíců od prvního jarního sběru hub rodilo více dětí než v jiných měsících. A rodiče pak těm dětem říkávali, když se mluvilo o něčem, k čemu došlo ještě před jejich narozením: "To jsi byl(a) ještě na houbách

Zdroj: http://forum.wor­dreference.com/show­thread.php?t=11064­23