Jaký má chemický vzorec pitná voda ?

Nejlepší odpověď
Jose1f

Podle mého názoru je chyba si myslet, že chemický vzorec pitné vody je H2O. Vzorec H2O je označení pro molekulu vody. Pitná voda sice obsahuje molekuly vody, ale navíc obsahuje minerály a další chemické prvky, které ovlivňují např. její chuť. Chemicky čisté H2O se blíží destilovaná voda. Jak víme, destilovaná voda se nehodí k pití. Ještě méně je vhodná k pití H2O.

Další odpovědi
Kerynka

h2o

hanulka11

já řeknu H2O ale jestli je ošetřená tak třeba 1H2O

dědapetr

Záleží kde na které oblasti,někde je to fůj jinde blé jide mňam ,ale v celku H2O.

franku

H2O+nějaký chlór a jiné fujtable.