UnknownColor

Jaký má CD disk průměr a proč?

Zdravím všechny uživatele,
nevím si rady s otázkou ,,Jaký má CD disk průměr a proč?"
Ostatně ja vím, že průměr běžného CD je 12cm, ale zajímá mě zejména proč? Snažil jsem se hledat na internetu odpověd pro svojí kladenou otázkou. Nicméně jsem odpověd na otázku nenašel, a proto se obracím na Vás.
Jestli znáte odpověď, tak odpovězte, prosím. Budu Vám za to velice vděčný.
Předem Děkuji.

UnknownColor

Nejlepší odpověď
Kepler

Kromě 12 cm disků existují i 8 cm. Výchozí podmínkou byly požadavky na kapacitu disku a výsledek je zřejmě dohodou mezi výrobci – viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hlavn%C3%AD_stra­na

Další odpovědi
anonym

Doktor z východu co nás přijde zachránit má notas na větší CD – https://www.e­mail.cz/downlo­ad/k/-e8PQIxiJWX_I6J_59VVZ­NPXx2IQ4TfRcnDr6p26SRGbz­ZdTyeWkIB3wJ7qp_LP­GBAg_0vI/In%C5%BE­en%C3%BDr.jpg

No zkrátka migrant dává LP desku o notasu – no takové lidi tady fakt potřebujeme

Dochy

laybor: Geniální dávat na web odkaz do své mailové schránky 😉 ještě že to systém hlídá za Tebe 😉 A teď mi sem dej správnej odkaz na ten obrázek ať se a něj aspoň mrknu, když už jsi mne navnadil…

UnknownColor

Ještě jednou děkuji.