Kryšpín

Jaký má být ministr manažer bez odbornosti anebo odborník z oboru?

Opět pokračuje šmardiáda, růžové společenství navrhuje Šmardu který je údajně vynikající manažer, president jej odmítá že nemá odbornost ani znalosti v oboru.
Od hedvábného sametu se vystřídala na př. na ministerstvu obrany řada vynikajících manažerů bez odbornosti třeba pan Baudyš střelba v letadle, Vlasta Parkanová, disident Vondra, Karla Šlechtová a další manažeři a armáda to přežila bez úhony.

Odpovědi
Kepler

Netroufal bych si tvrdit, že třeba ta slepice Parkanová byla právě tou nejvhodnější volbou zrovna na post ministra obrany. Ministr svého resortu by o něm měl něco vědět, aby si dokázal vybrat mezi svými poradci a odborníky. Být dobrý manažerem je jistě +, ale nic víc.

Edison

Ministr nemusí být ani manažer, ani odborník. Ministr je především POLITIK!

Kelt

Pamatuji se, že Lubomír Štrougal, byl předseda vlády, předtím ministr vnitra a ministr zemědělství. Nevím, jaké měl vzdělání, ale určitě neměl vzdělání v obou oborech. Totéž premiér Nečas, který byl fyzik a dělal kariéru. Na vedoucí funkci by měl být člověk s manažerskými schopnostmi, ne odborník. Já už to detailně nesleduji. Prostě ministr, prezident, král to jsou vládcové v oboru, ale rozhodující jsou jiní. Například Anglie a Španělsko jsou královské dynastie, ale rozhoduje předseda vlády. Tady u nás to bude podobné.