mosoj

Jaký lékař na nás zbyde … ?

V dnešních médiích proběhla zprává že 30 německých klinik se chystá na nábor našich lékářů, který provede v ČR.
Který lékář myslíte že odolá ? Nástupní plat lékaře v Německu je 90 000 Kč a po atestaci 180 000 Kč.
Vždyť je to jedno kolik bude stát lékařská péče, protože
ji pro nás nikdo nebude vykonávat ( možná nějací lékaři z Ukrajiny a Rumunska).
Tak jak nám naše vláda zajistí tu bezplatnou lékařskou pomoc a v jaké kvalitě ?????
Ještě nevíme zač je toho loket v kapitalismu.

Nejlepší odpověď
anonym

Snad u nás zůstanou alespoň babky kořenářky.
Pokud ovšem nástupní plat babek k. v Německu nebude také vyšší.

Další odpovědi
anonym

Mám v Brně stomatoložku z Ukrajiny. Nepojedu za českým lékařem do Německa. Zde si už musím sám rozhodnout který zub bude extrahován a které si nechám, to kvůli pracovní horlivosti zubařky z východu. Moc bych lékařům přál aby se měli dobře jenže všichni chceme dostat přidáno. Je to kolotoč nebo kapitalistické řvaní a tak to musí být.

verka

Kapacitní profese odcházely i za socialismu. Prostě tady si pořád nechceme uvědomit, že musíme začít v dobrém školství a pak ty vystudované profese dostatečně zaplatit. Když jsme v EU a musíme se přizpůsobit kde s jakou blbinou, která navíc stojí miliony, tak kdy to bude i v zaměstnání?