zjentek

Jaký/který nešvar řidiče nejspíše vede k prokluzování spojky?

Spojka najednou prokluzuje přestože jediný řidič vozu s ním jezdí jako bůh a ani si za jízdy neopírá pěkně pro pohodlíčko levou hnátu o pedál 🤷‍♂️ … nechápu nic 🤷‍♂️🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
Dochy

A nemohlo by to být třeba běžné opotřebení?

Další odpovědi
aliendrone

Pokud nejde o běžné opotřebení, tak např. u bowdenů v úvahu přichází jejich „odborné rozštelování“, tedy NĚKDO se v tom YNTELYGENDŇE ryl a nyní máš spojku blbě seřízenou. 😉
Haxnou na pedálu to nejspíše nebude, tím se oddělává především spojkové ložisko.
A i když s nohou na spojce „neodpočíváš“, možná na spojce často a zbytečně dlouho visíš (třeba rozjezdy do kopce aj.).

Také je třeba vzít v úvahu, že jde o zjentek's car, což je podobné zjentek's PC. Prostě ZÁHADA hlavolamu hadr! 😉 😁 😁

elkon

Pokud to není opotřebené běžným provozem, tak neumíš jezdit i když si to nemyslíš.

zjentek

Aliene, já mám zázračný komp? 😮

zjentek

Dochy, při 100k v dnešní době? To přece auťák jako nový! 😉

Sice jako je fakt že výhradně po městě a jen málo po dálnici, ale i tak… Co?

Elkon kušuj.

Dochy

Nevím, nejsem mechanik. 100k není zas tak málo, u většiny OA je to tak 1/3–1/2 životnosti. A jízda po městě – tam zpravidla dostává ta spojka docela zabrat.