with.love

jaký krém k marcipánu?

chystám se dělat takové malé dortíky potažené marcipánem. Těsto bude kakaové. Chtěla bych tam dát mezi vrstvy marmeládu (jahodovou) a místo krému pařížskou šlehačku. Myslíte, že to bude dobré? nebo jaký krém by jste tam dali vy?

Nejlepší odpověď
Damiana

Vypadá to dobře.:-) Pokud ti ale přijde „Paříž“ trochu fádní, zkus kávový krém – takový latté by se k jahodám a kakau hodil. Nebo karamelový.
Latté
Ve smetaně rozmícháš instantní kávu a cukr, přidáš smetanový pudink a uvaříš. Vychladlý našleháš s máslem a cukrem.
Karamelový (hodně rychlý)
Zkaramelizované Salko našleháš s máslem.

Jahodová marmeláda mě osobně přijde dost nevýrazná, já radši používám rybízovou nebo malinovou. K nim se báječně hodí krém pistáciový nebo z bílé čokolády.
Pistáciový
Uvaříš pistáciový pudink s cukrem, ve smetaně, vychladlý postupně našleháš s máslem a cukrem (podle chuti).
Bílá čokoláda
Rozpustíš bílou čokoládu a vmícháš do mascarpone. To vše opatrně promícháš s našlehanou smetanou.

Další odpovědi
manon

K tomu lze prakticky jakýkoliv. Kromě toho, co napsala Damiana i oříškový, čokoládový, žloutkový, kávový z normálního kafe i vanilkový. A kdyby byl anansový, taky se to nepopere. Dobré to bude určitě, tak ať se zadaří :) Jahodovou marmeládu bych taky nahradila nějakou pikantnější, ale je to na chuti každého…
Doplňuji:
Dělala jsem variantu mandlové těsto, čokoládový krém, potaženo marcipánem. Ze všech stran byla jen chvála :)

elektrikář

Moje mami vařívala žloudkový krém. 2 žloudky s trochou mléka svařila ve vodní lázni z trochou mléka. Dálším mléce svařila 2 lžíce hladké mouky do kaše se zašlehaly žloudky vanilka nebo vanilkový cukr a po vychladnutí se přidala zmněklá kostka másla. podle potřeby dosladila cukrem.Někdy do něj přidala slazeké kondenzované mléko a trochu rumu.Prošlehalo a nechalo ztuhnout. Dávala to na piškotové řezy a prostřed namázané rybízovou zavařeninou Na povrch se nastříkala ozdobná mřížka cukrářskou trubičkou a ozdobilo kapkou zavařeniny.