Jaký kodek nejlepe limituje obrazové „lajny“ vyskutující se hlavně u scén se zvýšeným pohybem u jinak plynulých videí?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejefektivnější video kodek je dnes zřejmě H.265 HEVC a pro eliminaci nežádoucích defektů ztrátové komprese je třeba zvolit optimální datový tok, při kterém budou okem sotva znatelné.

Moderní kodeky samozřejmě používají proměnlivý, nikoliv konstatntní datový tok, tzn. že při rychle se pohybujících scénách volí adekvátně vyšší (i mnohonásobně) datový tok než u scén statických.