Kotr

Jaky jsou zakladni pravidla pri podnikani?

Jsem laik a neco malo o tom vim, ale ne vse. Potreboval bych jednoduchy seznam, co se pri podnikani musi splnovat a na co ai dat pozor. Nejak takto:

  • Zivnost (vysvetlivka)
  • Odvadeni dani (vysvetlivka)

Apd..

Nevim ani kam a kolik se odvadi dan. Jak jsem psal, jsem uplny laik. Diky za infa.

Nejlepší odpověď
Lgee

To si tedy pěkný laik i já toho o tom vím víc a to sem autista.

Jinak opravdu si nemysli ze můžeš byť minimálně podnikat, když ani neumis psát spisovne neříkám ze já umím, ale já také podnikat nechci / nemůžu.

Další odpovědi
Hlada

Základem je Živnostenský zákon, Zákon o daních z příjmů, znalost alespoň daňové evidence a znalost způsobu odvádění plateb zdravotního a sociálního pojištění.

Zdroj: https://www.jak­podnikat.cz/

Alesh

To je přeci jasný, ne? 😉

  • levně koupit
  • draze prodat
  • pozdě platit faktury

elkon

Živnostenský list, daňový poradce a „tvrdé lokty“.

Edison

Především by to chtělo vylepšit písemný projev. Používání háčků a čárek je dnes standardem stejně, jako pravidla pravopisu a mluvnice.

Pepa25

Připojuji se k Hladovi: asi nejlepší web pro začátečníky je https://www.jak­podnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php

Lgee

Elkon – co jsou „tvrdé lokty“? :D