Jaký jsou trestní zákony a sexuální turistika v Thajsku?

Zajímalo by mě, jestli opravdu jsou tresty v thajsku takové, jak jsem se dočetl v turistickém průvodci, že například za pašování drog je od 30–70 let vězení, za urážky na některého z početných členů královské rodiny v thajském kraloství lze strávit za mřížemi až 15 let a za to, když byť jen omylem šlápnete na bankovku, kde je vyobrazen panovník, dostanete za to vysokou pokutu, co se týče sexuální turistiky v Thajsku, je pravda, že je vysoká možnost se nakazit AIDS nebo HIV a k tomu narazit na prostitutku „Katoey“ alias „Ladyboys“? děkuji

Odpovědi
led

Nedá sa odpovedať na všetky otázky len Ano
1 – drogy – za pašovanie a predaj drog sú naozaj tieto vysoké tresty, pre našinca vlastne takýto trest znamená doživotie, V prípade ak sa podarí ambasáde odsúdeného zachrániť tak len od výkonu trestu v Thajsku s povinným nastúpením trestu vo svojom štáte. Je problematické, nákladné a časovo náročné vybavovanie, pokiaľ aspoň má kto miesto vás možnosť informovať ambasádu. Nedoporučujem!
2 – sexuálna turistika v Thajsku, ale všeobecne v Ázii, je zdravotne riziková. Ladyboys môžte bežne stretnúť aj na ulici (veľakrát to rozoznáte až pri intímnom styku), tu je to naozaj veľmi rizikové, prípadne v špecializovaných podnikoch, kde už tieto „dámy“ bývajú pod lekárskou konrolou. Nedoporučujem!
3 – Kráľovská rodina v Thajsku – napriek rôznym vnútorným politickým bojom stále plati, že akákoľvek pohana, zneuctenie, výsmech, alebo urážka vyobrazení panovníka (teda aj bankovka) a jeho mena je trestné v zmysle zákonov Thajského kráľovstva.
PS.
Počas pobytu na území Thajska vám doporučujem dodržiavať thajské zákony (ktoré platia aj pre cudzincov) a toleranciu k domácemu náboženstvu a zvyklostiam
zdroj – vlastné skúsenosti, mediálne informácie a skúsenosti „porušovateľov“

Na druhej strane, pokiaľ sa vyhnete porušovaniu thajských zákonov, nebudete sa pchať do tlačenice, dáte si pozor na doklady a peniaze, budete mať, čo vidieť a zažiť. Pozor, vo veľkých obchodných domoch vás pri vchode a východe skenerom kontrolujú aj s batožinou (ochrana pred terorizmom a krádežami) a pri podozrení majú právo vás nechať zadržať policajtami a tých tam je neúrekom.
Ak fotografujete ľudí, požiadajte o súhlas.

yuko

Doporučuji si občas přečíst tyto zprávy:

Zdroj: http://pattay­aone.news/en/new­s/

koly.bad

Hele ještě by ti třeba mohla pomoci tento článek: http://www.exo­tickapriroda.cz/blog/clan­ky/sexualni-turistika-v-thajsku-o-cem-se-nemluvi
Ale když na to tak koukám,tak tam je to všem ukradené…