Jaký jsou rozdíly mezi řidičskými průkazy ve světě?

Zajímalo by mě, jaký jsou odlišnosti v autoškolách a ve skupinách motorových vozidel v řidičském průkazu kdekoliv v zahraničí (USA, Kanada, Anglie, Itálie, Španělsko aj.) od ČR.

Odpovědi
Drap

Myslím, že podmínky jsou v podstatě velmi podobné a srovnatelné téměř ve všech státech.

hapiky

Rozdíly bývají veliké. Třeba v Irsku nemusí mít vůbec řidičák, stačí jen prozatimní či dočasné povolení k řízení. Až se naučí jezdit a to může trvat roky, potom jde teprve ke zkoušce. Tamní Garda zpravidla nikdy řidičák nepožaduje, stačí mít nalepeny 3 platné známky na předním skle (pojištění, daň, techn.kontrola). víc je nezajímá. Když má někdo nějakou závadu na autě, tak jej pouze na to upozorní nebo i zajistí nejbližší servis, což u nás nehrozí, u nás spíše nehorázné pokuty. Irové mají většinou svoji Gardu rádi, protože pracují pro lidi, ne pro pokuty.