dgfdgf

Jaký jsou hranice mezi rodinným domem, vilou a palácem?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Vila je větší a luxusnější rodinný dům. Palác je nápadným a architektonicky výrazným prvkem celého města.

Další odpovědi
annas

vila

  1. izolovaný obytný dům, zprav. rodinný, umístěný v zahradě, často komfortně vybavený: rodinná v.
  2. (ve st. Římě) venkovský dům, pův. pro celoroční, později pro sezonní pobyt;

palác

  1. reprezentativní šlechtický n. měšťanský městský dům: královský p.; malostranské paláce
  2. veřejná (reprezentativní) budova: sportovní p.
  3. hist. obytná, hlavní budova hradu;

--
dům

1. . stavení, budova k obývání: obytný, činžovní dům; bydlet v rohovém domě; dům U Dvou slunců; Bílý dům sídlo prezidenta USA; přen. (sběhl se) celý dům všichni obyvatelé domu; publ.
evropský dům společenství evropských národů
2. sídlo něj. instituce, podniku, součást jejich názvu: kulturní dům; domy mládeže; Obecní dům (v Praze); obchodní dům velký obchod s širokým sortimentem zbož

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Jak poznáte z významů, vila i palác – výjimečně – spíš historicky – mohou být rodinným domem, ale i sídlem nerodinným.

Za rodinný dům se může považovat i určitý typ třeba venkovského stavení.

Jak dům k bydlení nazveme, záleží na pojetí architekta, tedy stylu výstavby a vzhledu. Vila i palác jsou luxusnější domy.

ivzez

Žádné…
Rodinný dům, vila ani palác žádné hranice nemají.
Možná jste mínil rozdíly?

Nuk nuk

Obvykle tam bývá plot nebo zídka.

Mc Merkurion

… teoreticky řády >>> přestože vše splňuje podmínku rodinného domu, v řádech miliónů to bude barák, v desítkách vila, a ve stovkách palác, ono třeba Obecní dům je původně rodiným domem českejch králů a dneska je to palác, vše je totiž relativní--- hranice jsou mezi nima většinou ploty, zdi …

Lamalam

Palác nemusí být izolovaný, viz např. malostranské paláce.