Zubřík

Jaký jel nejlepší program na úpravu fotek ? (photoshop)

A ještě by nebylo špatné abych si tam mohl na bílou stránku „vytvořit“ svůj portrét.Klidně mi doporučte nějáký,který si musím koupit :)

Nejlepší odpověď
Prokop Buben

Posuzovat, či dokonce doporučovat „nejlepší“ program je obecně dost ošidné, (‚100 lidí – 100 názorů‘). Ale tohle je asi výjimka, a už sis asi odpověděl sám v té závorce. Ovšem neobtěžoval ses uvést,, pro jaký operační systém ten program chceš, to je pak těžké…

Photoshopu zdárně konkuruje skvělý Gimp (pro unixové OS, svobodný software, zdarma. česky, vřele doporučuju)..

Já osobně používám ve svých chytrých mobilech vynikající IDesigner (právem přezdívaný "mobilní Photoshop, taky swobodný software, zdarma a česky, v Pythonu, pro symbianové OS)

Další odpovědi
Magix.cz

Po vyzkoušení řady programů používám pro bitmapy Gimp, pro vektory Inkscape.

Jan Kunčar

Zoner Photo Studio (osobně vyzkoušeno), ale ten je placený.